Sedat Peker sınır dışı edilecek! ‘Deli Çavuş’ ayrıntıları ortaya çıkıyor

0
379

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Emniyet ifadesinde Twitter paylaşımları ve hesaplarıyla ilgili bilgi verdi. Emre Olur, Sedat Peker’den maaş almadığını ama “ara ara bin Euro” aldığını söyledi.
Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Arnavutluk’tan getirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede sosyal medya hesaplarına ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.
Odatv’den Can Özçelilk’in haberine göre: 2020 yılında kız arkadaşının eğitimi için Makedonya’da yaşadığını ve o süreçte Sedat Peker’in yanında çalışmaya başladığını anlatan Emre Olur, “Bazen güvenlik görevlisi, bazen çayını kahvesini götürmek üzerine çalıştım. Maaş değil ancak jest olarak harçlık verirdi” dedi.
“SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM YAPARSA DEPORT EDİLECEK”
Sedat Peker’i özlediği için Dubai’ye gittiğini ifade eden Emre Olur, “Ben Türkiye’deyken Sedat Peker’e operasyon yapıldı. 23 Mayıs 2021’de yalnız başıma Makedonya’ya gittim. Gitme sebebim operasyonlardan korkumdan dolayıydı. Burada ailemin yardımı ile yaşadım. Sedat Peker ile günlük değil ancak bayramda, doğum günlerinde iletişimimiz vardı. Ancak yüz yüze görüşmedim. Kendisini de özlemiştim. Bu sebeple planlı bir Dubai tatili oluşturdum” diye konuştu.

Sedat Peker ile yaptığı görüşmeye ilişkin de ayrıntılar veren Emre Olur, “Sedat Peker Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendisine dijital tecrit uygulandığından ‘Deli çavuş’, ‘Uzun çavuş’ gibi farklı hesaplardan veya kendi hesabı olan adreslerden paylaşım, beğeni, retweet yapamadığını, yaptığı takdirde deport edileceğini söyledi.
Emre Olur, “Şöyle ki Türkiye’de veya dünyanın farklı yerinde x bir kişinin ya da gazetecinin benzer paylaşım yapması durumunda dahi deport edilecekmiş” ifadelerini kullandı.
“BASIN DANIŞMANI DEĞİLİM, ARA ARA BİN EURO VERİYORDU”
Sedat Peker’in yanında 7,5 ay kaldığını anlatan Emre Olur, “Maaş alıyor muydunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi:
“Makedonya ve Karadağ ülkelerinde yanında idim. Basın danışmanı değildim. Maaş almıyorum ancak ara ara bin Euro kadar harçlık vermekte idi. Bu parayı elden bizzat Sedat Peker veriyordu. Yanında kaldığım için konaklama masrafım yoktu.”
Twitter’daki “Deli Çavuş” ve “Uzun çavuş” isimli hesapların Sedat Peker’e ait olduğunu söyşleyen Emre Olur, “Bu hesaplar Sedat Peker’e ait ve onun kontrolünde olan Twitter adresleridir. Paylaşımları da yanındaki kişiler yapıyordur” dedi.
Emre Erciş’in silahla yaralanması olayı da Emre Olur’a soruldu. Olayı medyadan duyduğunu söyleyen Emre Olur, “Olayla ilgili bilgim, alakam, yoktur. Kim yaptı bilmiyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz