SCP’den TBMM’deki bütün partilere çağrı

0
167

Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP) Başkalık Kurulu Üyesi ve Gaziantep İl Başkanı Murat Soycan, milletvekillerinin TBMM’de “İsveç’in NATO’ya katılmasına hayır” demeleri gerektiğini söyledi. Soycan, “Ordunun, polisin, yargının ve devletin bütün hücrelerine sızan dünya çapındaki casusluk örgütü FETÖ, ABD ve NATO örgütüdür” dedi.
SCP Başkanlık Kurulu’ndan TBMM’deki bütün partilere çağrı yapıldığını belirten Soycan, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Amerikan emperyalizmi ve onun NATO eşkıyası, mazlum milletleri boğmaya ve eşkıya imparatorluğunu dünyaya egemen kılmaya çalışmaktadır. Bu amaçla yeni ülkeleri NATO bünyesine katarak eşkıya kuvvetin askeri ve ekonomik gücünü büyütmeye çalışmaktadır.
ABD ve NATO, 70 yıldır mazlum milletlere kan kusturmakla birlikte, 70 yıldır çok sayıda uğursuz ve kanlı işlerin planlayıcısı ve örgütçüsü olarak ülkemize de bela olmaktadırlar.

 • 12 Mart 1971 darbesi ABD ve NATO darbesidir.
 • 12 Eylül 1980 darbesi ABD ve NATO darbesidir.
 • 15 Temmuz 2016 darbesi ABD ve NATO darbesidir.
 • Yıllar yılı büyük katliamlar ve karanlık tertipler düzenleyen GLADYO (Kontrgerilla), ABD ve NATO örgütüdür.
 • Ordunun, polisin, yargının ve devletin bütün hücrelerine sızan dünya çapındaki casusluk örgütü FETÖ, ABD ve NATO örgütüdür.
 • Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren DEAŞ ve El Kaide, ABD ve NATO örgütleridir.
 • Milletimizi etnik olarak parçalamaya çalışan PKK, ABD devlet başkanlarının “kara gücümüz” dediği örgüttür. Silahı, eğitimi, finansmanı, saldırı planları tamamen ABD ve NATO tarafından sağlanmakta, ABD ve NATO generalleri PKK karargâhlarında toplantılar yapmaktadır.
 • ABD ve NATO eşkıyası, halen ülkemizi çepeçevre saran askeri üsleriyle de, ülkemize silah doğrultmuştur, ülkemizi ve milletimizi tehdit etmektedir.
  MİLLETİN VEKİLİ MİSİNİZ, GÖRECEĞİZ
  ABD, PKK’nın hamisi durumundaki İsveç’i de NATO’ya katmak, topraklarını mazlum dünyaya karşı savaş üssü olarak kullanmak istemektedir. ABD’nin tehditlerine boyun eğenAKP yönetimi, TBMM’nin onayını almak istemektedir.
  Oysa Türkiye Büyük Millet Meclisi, emperyalizmi denize döken Meclistir. Bu Meclis, Sakarya destanı ile Dumlupınar, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa destanları ile yüz binlerce şehidin kanları ile yaratıldı.
  Bu Meclisten dünya eşkıyalarına destek vermek, tarihimize de kendimize de ihanettir. Çanakkale şehitlerine, Kurtuluş Savaşı şehitlerine, 15 Temmuz şehitlerine ihanettir. NATO’ya destek vermek, mazlum milletlerinin ekmeğine kan doğramaktır.
  Millet sizleri, vatanı ve milleti savunun, “Devletin varlığını ve bağımsızlığını koruma” sözü ile başlayan yeminin gereğini yapın diye seçti.
  Milletvekilinin görevi, ülkemize, milletimize kasteden eşkıyalara destek vermek değildir. Milletvekilinin görevi, NATO’nun büyütülmesi yönündeki her girişimi reddetmek, mazlum milletlere, ülkemize ve vatanımıza sahip çıkmaktır.
  Eşkıyaya boyun eğmeyin!
  Emperyalizmi ilk defa mahv ve nabut eden ülkenin onurunu ve şerefini, NATO ve ABD çetesinin ayakları altında paspas yapmayın! Partilerinizin yöneticileri emir verseler dahi, önce vatan, millet gelir, önce ettiğiniz yemin, önce şeref ve namus borcu gelir, gelmelidir.
  NATO çetesinin büyütülmesine, İsveç’in NATO’ya katılmasına hayır!
  Kahrolsun Amerikan emperyalizmi, kahrolsun NATO çetesi!
  Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!
  Yaşasın emperyalizme karşı bağımsızlık savaşının kalesi Türkiye Büyük Millet Meclisi!
  Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak TBMM’deki partilere çağrımız budur.
  Çağrımızı bütün milletimize ilan ediyoruz!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz