SCP, CHP’yi destekleyeceğini açıkladı!

0
181

Sosyalist Cumhuriyet Partisi (CHP), 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Gaziantep’te CHP büyükşehir belediye başkan adayı Dr. Muzaffer Ertürk’ü destekleyeceklerini açıkladı.
SCP Gaziantep İl Başkanı Murat Soycan yaptığı açıklamada; 31 Mart yerel seçimlerinin, AKP iktidarı ve ittifakları için bir güvenoyu yoklaması olacağı gibi, önümüzdeki dönem Türkiye’yi yönetmek üzere emperyalist merkezler tarafından hazırlanan unsurların büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalacakları bir sınav da olacağını söyledi.
Soycan, “Seçimlerin önceki yıllara göre daha da önem kazandığı koşullarda partimiz, ülkemizi ve milletimizi esas alan Cumhuriyet devrimcisi bir çizgi izleyecektir” dedi.
“GAZİANTEP’TE CHP BÜYÜKŞEHİR ADAYINI DESTEKLEYECEĞİZ”
Soycan, şöyle konuştu: “Partimizin 31 Mart yerel seçimlerinde öncelikli amacı; bölücülüğün, gericiliğin, emperyalizm işbirlikçiliğinin ve rant belediyeciliğinin mahalli seçimler aracılığıyla yeni mevziler kazanmasını önlemektir.
Bölücü ve gerici partilerin hiçbirine ve hiçbir adayına oy verilmeyecektir.
Gaziantep İl örgütümüz, Kurtuluş Savaşı’nda örnek bir mücadele veren Gaziantep’imizi lahmacun ve kebap şehrine döndüren, kentsel dönüşümü ve deprem alanlarını ranta açan, şehrimizi eğitimden, kültüre, sanattan, bilime kadar bir çok konuda başarısız duruma getiren, şehrimizi kaçak mülteci ve göçmen kentine çeviren mevcut belediye başkanlarına oy verilmemesi gerektiğine ve Gaziantep’te CHP büyükşehir belediye başkan adayı Dr. Muzaffer Ertürk’ün desteklenmesine, il, ilçe teşkilatlarımız ve üyelerimiz ile yaptığımız toplantı ve istişareler sonucunda karar vermiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz