SANKO Okulları’nın 21 projesi, bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020 finallerine katılmaya hak kazandı.

TEKNOFEST 2020 Teknoloji yarışmasına dünya genelinden 20 bin 91 başvuru yapıldı. İlkokul seviyesinden üniversite seviyesine kadar 23 farklı kategoride düzenlenen ve toplumun tamamında teknoloji ile bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST 2020, 22-27 Eylül tarihlerinde Gaziantep’te düzenlenecek.
SANKO Okulları ilkokul kademesi “İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisi”nde 2, ortaokul kademesinde “Eğitim Teknolojileri Kategorisi”nde 1, “İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisi”nde 3, lise kademesinde ise “Eğitim Teknolojileri Kategorisi”nde 2, “İnsanlık Yararına Teknolojiler Kategorisi”nde 6, “Robotik Yarışmaları kategorisi”nde 7 olmak üzere toplam 21 proje ile TEKNOFEST 2020 finallerine gitme hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, TEKNOFEST 2020 finaline 21 projelerinin katılma hakkı kazanmasının haklı gururunu yaşadıklarını belirterek öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenlerini kutladı.
Asyalı, 22-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan final yarışlarında öğrencilerine başarılar diledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here