Şahinbeyli kadınlar hünerlerini sergiledi

0
213

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi’ne bağlı İstiklal Sosyal Tesisi’nde kurslara katılan kadınlar düzenlenen sergiyle hünerlerini görücüye çıkardı. Kadınların defilesi büyük ilgi gördü.

Şahinbey Belediyesi tarafından kadınların meslek sahibi olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için sosyal tesislerde ve gençlik merkezlerinde çeşitli kurslar açılıyor. Bu kurslara katılan ev hanımları kendi hazırladıkları elbiseleri düzenledikleri defile ile sergiledi.

DEFİLEDEN TAM NOT ALDILAR
Kendi diktikleri kıyafetlerin mankenliğini de üstlenen kursiyerlerin heyecanı ve haklı gururları görülmeye değerdi. Gece kıyafetinden gelinliğe, bindallıdan tayyöre kadar geniş bir yelpazede sunulan kıyafetler konuklar tarafından da tam not aldı. Ev hanımları ve çocukları dikilen kıyafetlerle hem kendi ihtiyaçlarını karşılıyor hem de onları satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.


KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ İMKÂNLAR SUNULUYOR
Kendi yaptığı elbiseleri sergileyen Aysel Özçubukçu “Bir yıldır İstiklal Sosyal Tesisi’ne geliyorum. Burada aldığım eğitimle kendi elbiselerimi, çocuklarımızın ve torunlarımın elbiselerini dikiyorum. Evdeki kumaşlarımı yaptığım elbiselerle değerlendirmiş oluyorum. Özellikle yaşadığımız deprem sürecinden sonra burası bana terapi gibi geldi. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bizlere bu imkânı sunduğu için teşekkür ederim” dedi.
İstiklal Sosyal Tesisi’ndeki kursun kendisine olan özgüvenini yerine getirdiğini ifade eden Ayşe Alal “Evimizdeki atıl durumdaki kumaşlardan ve eşyalardan kendimize elbiseler yaptık. Eski olan kıyafetlerimizi yeniden giyilebilir hale getirdik. Buraya gelmeden önce eşimin ve çevrenin bakış açısı buraya farklıydı. Ancak buraya geldikten sonra kendimi geliştirdim. Bu gelişimimi hem çevrem hem eşim gördü. Şimdi herkes iyi gitmişsin diyor. Burası bize çok şey kattı. Hayata daha öz güvenle bakıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kursiyerlerden Güler Çoban ise “Beş yıldır İstiklal Sosyal Tesisine geliyorum. Burada Kur’an-ı Kerim öğrendim. Daha sonra mefruşat ve dikiş nakış kursuna geldim. İstiklal Sosyal Tesis ‘inde çok şeyler öğrendim. Eşimi kaybettikten sonraki yaşadığım travmayı burada aşabildim. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz