Şahinbeyli çocuklar, Şahincan ile spor yapıyor

0
64

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine spor yapma alışkanlığı kazandırmak için “Okulda Sporla Uyum” projesi başlattı.
Şahinbey Belediyesi, “Okulda Sporla Uyum” Projesinin kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin fiziksel gelişimine, sosyal gelişimine ve psikomotor gelişimine spor yoluyla katkı sağlamayı hedefliyor.

İlkokul ve ortaokullarda beden eğitimi ve spor dersinin daha verimli geçirilmesini, okullardaki akran zorbalığının önüne geçilmesini, öğrencilerin uyumunun desteklenmesi hedefleniyor.
GENÇLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZ SPOR YAPSIN İSTİYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çocukları küçük yaşlarda spora teşvik ettiklerini ifade ederek, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapmasını önemsiyoruz. Bu nedenle İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz için ‘Okulda Sporla Uyum’ projesi kapsamında okullarda öğrencilerimize spor yaptırıyoruz. Minik öğrencilerimiz Belediyemizin ve ilçemizin sembolü Şahincan ve spor hocalarımız eşliğinde; hem spor hem de eğlenerek zamanlarını dolu dolu geçiriyorlar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz