Şahinbey’den eğitim için 80 milyonluk protokol

0
53

Eğitime önemli destekler sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bunlara bir yenisi daha ekleyerek, Vali Kemal Çeber ile birlikte 80 milyon liralık protokol imzaladı. İmzalanan protokolle YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilere kaynak kitap desteği, okul öncesi eğitim seti ve boyama seti dağıtımı yapılacak.
Eğitime verdiği desteklerle Şahinbey İlçesi’ndeki başarı oranını artıran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ve Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile birlikte 80 milyonluk yeni bir protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında öğrencilere 80 milyonluk destek sağlanacak.
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ EĞİTİME ÖZEL BİR HASSASİYET GÖSTERİYOR
Gaziantep Valisi Kemal Çeber Şahinbey Belediyesi’nin eğitime önemli destekler sağladığını belirterek; “Eğitim, öğretmen ve öğrenci odaklı bir protokol için bir araya geldik. Son birkaç haftada bu konuda önemli çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar bizleri memnun ediyor. Bu hafta itibariyle 680 bin civarında öğrencimiz 1.341 okulumuzda eğitim öğretime başladı. Okullara yaptığımız ziyaretlerde öğrencilerin okullarını ne kadar özlediğini gördük. Özellikle okullarımızın etrafındaki iş yerlerini ve esnaf arkadaşları çok daha sık ziyaret ediyoruz. Okul ve öğrenci güvenliği konusunda daha hassas olacağız ve inşallah sorunsuz bir dönem geçireceğiz. Bu faaliyetler çerçevesinde beni en çok mutlu eden kurumlarımızın ve hayırsever iş adamlarımızın eğitim anlamındaki hassasiyetleri. Bu anlamda Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu özel bir hassasiyet gösteriyor. Bu kapsamda Şahinbey Belediye Başkanımızla üçüncü kez bir araya geliyoruz. Daha önce 200 milyon TL’lik burs verdi. Gaziantep’e geldiğim günden bu yana ne söylediysek bizleri kırmadı. Şahinbey bölgemizdeki okulların ihtiyaçları ile ilgili tüm taleplere olumlu cevap verdi. Dağıtılan boyama setlerinin ve eğitim setlerinin öğretmen ve öğrenci nezdinde karşılığı çok yüksek. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizde bu verilen desteklerden oldukça memnun. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu eğitime ciddi kaynaklar aktarıyor. Eğitime gösterdiği hassasiyetten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu tebrik ediyorum” dedi.
Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı ise Eğitime verdiği desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz