Şahinbey’de yetiştiricilere 7 bin ton yem desteği daha

0
65

Gaziantep’te, tarım ve hayvancılık projeleri ile çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin yüzünü güldüren Şahinbey Belediyesi, 7 bin ton daha yem dağıtımı ile desteklerini devam ettiriyor.
Çiftçilere 7 yıldır buğday, arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, zeytin ve fıstık fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediyesi, bu dağıtımlarını Yeşilkent Mahallesi’nde devam ettirdi. Şahinbey Belediyesi sertifikalı tohum ve gübre desteği çerçevesinde 7 bin ton hayvan yemi dağıtımını başlattı. Şahinbey Belediyesi hayvan yetiştiricilerine bu zamana kadar 45 bin ton yem desteğinde bulunmuş oldu.
BAŞKANIMIZ TÜM ŞAHİNBEYLİLERİN YANINDA
AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, yapılan çalışmalarla Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun ilçeye önemli hizmetler sunduğunu ifade ederek, “Şahinbey Belediye Başkanımız 2017 yılından bu yana çiftçilerimize 1 milyar 24 bin liralık destek sağladı. Şehrimizin gıda üretimine önemli bir destek sağlanıyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu her alanda önemli çalışmalar yaptı. Kentsel dönüşüm çalışmaları ile Türkiye’de örnek gösterilen belediye başkanlarından biri oldu. Şahinbey’deki nüfus yoğunluğundan dolayı artan trafik sorunu için evleri kamulaştırarak yıkıp yeni yollar açtı. Yine tarihi dokularda yaptığı restorasyon çalışmaları ile Şehreküstü Konakları’nı ve Şıh Meydanı’nı şehrimize kazandırdı. Öğrencilere ders çalışmaları için Millet Kıraathaneleri yaptı. Yılda iki defa kitap fuarı düzenleyerek gençlerimizi sevdikleri yazarlarla buluşturdu. Evlenen gençlere destek olarak çamaşır makinası ve çeyiz seti veriyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu kadınıyla, genciyle ve çiftçisiyle tüm Şahinbeylilerin yanında” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERİMİZİN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Çiftçiye destek olmak gerçekten çok önemli. Çiftçi ürettiği zaman hem kendisi hem de Türkiye kazanıyor. Pandemi sürecinde gördük ki tarım çok önemli. Özellikle Gaziantep tarımıyla kendine yeten bir şehir. Bizim ürettiğimiz domates, biber gibi birçok meyve ve sebze Doğu Anadolu, İç Anadolu gibi bölgelere ulaşıyor. Yine tarımla uğraşan çiftçilerimizin sayısı 3 bin 750’den 8 binin üzerine çıktı. Daha önce köyden kente göç vardı, şimdi ise tam tersi oluyor. Bu toprakları mutlaka ekmemiz gerekiyor. Nasıl askerlerimiz vatanın her yerini koruyorsa bizimde aynı şekilde topraklarımızı korumamız gerekiyor. 7 yıldan bu yana çiftçilere destek veriyoruz. Ekilmemiş hiçbir toprağımız kalmadı. Herkes toprağına sahip çıkıyor. Sadece yem desteğinde bulunmuyoruz aynı zamanda inek ve koyun dağıtımı da yapmaktayız. 300’ün üstünde ailemiz hayvan dağıtımımızdan yararlandı. Bizim amacımız çiftçilerimizin ihtiyacını karşılamak ve üretimi arttırmak” dedi.
HAYVANCILIK İÇİN ÖNEMLİ DESTEKLER VERİLİYOR
Şahinbey Tarım İlçe Müdürü Mustafa Güzel, hayvancılığın gelişmesi için verilen desteklerin önemli olduğuna dikkati çekerek “Şahinbey Belediye Başkanımız 7 yıldır çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine destekte bulunuyor. Sadece hayvan yetiştiricilerine verilen yem desteği 45 bin tonu buldu. Verilen desteklerin hayvancılığın gelişmesi anlamında çok büyük faydaları var. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle imkânlar verilmiyor verilen desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” diye konuştu.
BAŞKANIMIZ HER ZAMAN BİZLERİN YANINDA
Törende konuşan Yeşilkent Mahalle Muhtarı İsmail Yıldırım, “Tabii ki çiftçilik bitiş aşamasındaydı. Vatandaşlar ekim yapamıyorlardı. Şahinbey Belediyesi sayesinde tarlalarımızı ekmeye başladık. Başkanımız bize her türlü destekte bulundu. Hayvan desteği yem ve gübre desteği gibi tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı” ifadelerini kullandı.
“BAŞKANIMIZ 7 YILDIR BİZE DESTEK OLUYOR”
Yapılan hizmetten çok memnun olduklarını söyleyen Mehmet Ağzıbağlı, “Tahmazoğlu Başkanımız 7 yıldır bizim yanımızda. Bize 7 yıldır her türlü destekte bulundu. Dağıtılan ürünlerin maddi yönden bize çok faydası oluyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz