Şahinbey’de Fedaioğlu sesleri yükseliyor

0
197

Gaziantep MÜSİAD Şube Başkanı Fatih Muhaddis Fedaioğlu’na AK Parti’den Şahinbey’den Belediye Başkanı aday adayı olması yönünde yoğun talep geldiği bildirildi.
31 Mart 2024 Pazar günü yapılması beklenen mahalli seçimlerde Fatih Muhaddis Fedaioğlu’nun aday adayı olması konusunda parti tabanından ve vatandaşlardan yoğun baskı olduğu öğrenildi.
Adaylıkla ilgili açıklama yapmayan ve ipucu vermeyen Fedaioğlu 2021 yılı Mart ayında gerçekleşen MÜSİAD Gaziantep 24. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı seçilmişti. Çevresinde tam bir Gaziantep sevdalısı olarak bilinen Fedaioğlu’nun kararının ne olacağının kısa süre içinde belli olması bekleniyor.
FATİH MUHADDİS FEDAİOĞLU KİMDİR?
1 Ocak 1970 tarihinde Gaziantep’te dünyaya gelen Fatih Muhaddis Fedaioğlu, lisans eğitimini ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’ndeki San Francisco Üniversitesi McLaren School of Business’de Finans Bölümü’nde burslu olarak tamamladı.
1999 yılından bu yana Fedaioğlu Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde iş faaliyetlerini yürüten Fedaioğlu, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği ve Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu üyesidir.
AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı’nda uzun süre çeşitli görevler yürüten Fedaioğlu, 2011 yılındaki genel seçimlerde AK Parti Gaziantep milletvekili aday adayı olmuştur.
2011 yılından bu yana MÜSİAD Gaziantep Şubesi’nde üye olan Fedaioğlu MÜSİAD Gaziantep Şubesi’nde Başkan yardımcılıkları görevinde bulunmuştur. Fedaioğlu, 2021 yılı Mart ayında gerçekleşen MÜSİAD Gaziantep 24. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanı seçilmiştir.
Üst düzeyde İngilizce bilen Fedaioğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz