Şahinbey’de ev hanımları ve öğrenciler İngilizce öğreniyor

0
55

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesine bağlı Binevler Sosyal Tesisi’nde ev hanımlarından üniversite öğrencilerine kadar herkes İngilizce öğreniyor.
Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan ilçelerden birine hizmet veren Şahinbey Belediyesi eğitimden spora vatandaşlara birçok imkân sunuyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu öncülüğünde bir çok imkânların sunulduğu sosyal tesis ve gençlik merkezlerinde vatandaşlara eğitim anlamında birçok imkanlar sunuluyor.

EV HANIMLARI VE ÖĞRENCİLER BİRLİKTE ÖĞRENİYOR
Binevler Sosyal Tesisinde, açılan İngilizce kursunda ev hanımları ve gençler hem yeni bir dil öğreniyor hem de boş vakitlerini değerlendiriyor. Özellikle ev hanımlarının ilgi gösterdiği kurslara öğrencilerde yoğun ilgi gösteriyor.
VERİLEN EĞİTİM BEKLENTİLERİMİZİN ÜSTÜNDE ÇIKTI
Ev hanımı olan Cemile İşbilir kendilerine verilen imkânlarla ücretsiz İngilizce eğitimi aldıklarını belirterekş “Lisan mezunuyum fakat İngilizcem çok iyi değildi ve uzun süredir de eğitim almıyordum. Binevler Sosyal Tesisi ’ne gelerek ücretsiz İngilizce eğitimi alıyorum ve iki ay gibi bir sürede İngilizcemi baya ilerlettim. Buraya gelmeden önce beklentim yüksek değildi. Ancak buradaki eğitim seviyesi beklentimin çok üzerinde çıktı. İlk geldiğimde kendimi tanıtmakta dahi çekiniyordum. Aldığım eğitimle şu anda kendimi tanıtıp iletişim kurabilirim. Kendimden yaşça küçük öğrenci kardeşlerimle eğitim alıyorum. Onlarla birlikte öğrenmek bana çok şey katıyor çok iyi diyalog kuruyoruz. Bizlere çok güzel imkânlar sunuluyor. Bu imkânları bizlere sağlayan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Kendisine beklenenin üstünde bir eğitim imkânı sunulduğunu ifade eden Meryem Aysu Dağlı ise “Üniversitede son sınıf öğrencisiyim ve iyi bir kariyer yapabilmem için İngilizceyi öğrenmem gerekiyor. Deprem nedeniyle online eğitim alıyoruz. Bu nedenle zamanımı burada İngilizce öğrenerek değerlendiriyorum. Aldığım eğitimle şu anda İngilizce konuşup derdimi anlatabiliyorum. Buraya gelmeden önce bir kere katılır ondan sonra gelmem diye düşünüyordum. Çünkü İyi bir eğitim verilebileceğini düşünmüyordum. Ancak verilen imkânlar ve sunulan olanaklar beklediğimden çok daha iyiydi. Bizlere yardımcı olan hocalarıma ve bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” diye konuştu.
Sema Kaplan da hostes olmak istediğini bu nedenle İngilizce eğitimi aldığını belirterek “Yaklaşık 2 aydır Binevler Sosyal Tesisinde İngilizce eğitimi alıyorum. Daha önce okulumda da İngilizce eğitimi almıştım. Ancak buraya ilk geldiğim zamanlar neredeyse sıfırdım. Burada aldığım eğitim verimli ve güzel geçiyor. Hostes olmak istediğim için İngilizce öğrenmek istedim. Burada aldığım eğitim hem ücretsiz hem de özel derslerden daha iyi imkanlar sunuluyor. Bizlere bu imkanı sunan hocalarıma ve Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz