Şahinbey’de denetlenen 24 bin 469 iş yerine ihtar ve idari yaptırım

0
121

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde, 2023 yılında zabıta ekiplerince 38 bin 944 iş yerinin denetlendiği ve 24 bin 469’una ihtar ile idari yaptırım uygulandığı açıklandı. Yapılan denetimlerde 81 bin 689 adet son kullanma tarihi geçmiş ürüne el konuldu.
Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri halkın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için denetimlerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle halkın bilinçli tüketici olmasını sağlamak için birçok projeye imza atan Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, iş yerlerinde hijyen kurallarına uyulmasına büyük önem veriyor.

TAHMAZOĞLU: “ZABITA EKİPLERİMİZ 24 SAAT GÖREV BAŞINDA”
Amaçlarının halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak olduğunu kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığı için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz. 2023 yılı içerisinde zabıta ekiplerimizce 38 bin 944 işyeri denetlenmiş olup, bu denetlemeler neticesinde 24 bin 469 iş yerine ihtar ve idari yaptırımlar uygulandı. Yapılan denetimlerde 81 bin 689 adet son kullanma tarihi geçmiş ve süt, gazlı içecekler, çikolatalar, yağlar gibi birçok ürüne bozulması nedeniyle zabıta ekiplerimiz tarafından el konuldu. Vatandaşlarımızın da bu konuda hassas davranmaları gerekiyor. Hangi market veya gıda satan iş yeri olursa olsun, son kullanma tarihlerine baksınlar. Son kullanma tarihi geçmiş ürün satan iş yerlerini 153 zabıta ekiplerimize bildirmelerini toplum sağlığı açısından istirham ediyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz