Şahinbey Belediyesi’nin pasta kursuna kadınlardan yoğun ilgi

0
69

Şahinbey Belediyesi Dumlupınar Sosyal Tesisinde açılan pasta kursu Şahinbeyli ev hanımları tarafından yoğun ilgi görüyor. Kursa katılan kadınlar, el becerilerini geliştirerek meslek sahibi oluyor.
Sosyal Tesislerinde ve Gençlik Merkezlerinde her yaştan vatandaş için çeşitli fırsatlar sağlayan Şahinbey Belediyesi, Dumlupınar Sosyal Tesisinde açtığı pastacılık kursu ile kadınlara yönelik yeni imkânlar sunuyor.

KENDİ İŞ YERİMİZİ AÇACAĞIZ
Kurs sonrasında kendi iş yerlerini açmak istediklerini ifade eden kursiyerler, “Dumlupınar Sosyal Tesisinde kuru ve yaş pasta, poğaça yapmak gibi eğitimler alıyoruz. Daha önceden evde kendi başımıza yaptığımız pastaların bu kadar detaylı olduğunu bilmiyorduk. Evde kendi başımıza yaptıklarımızla eğitimini alıp yaptıklarımız arasında çok fark var. Burada öğrendiklerimizle ailemizin fertlerini ve arkadaşlarımızın doğum günü pastalarınız biz yapmaya başladık. Burada öğrendiğimiz pasta yapımıyla aile bütçemizde katkı sağlıyoruz. İleride kendi iş yerimizi açarak, ekonomik anlamda kendi ayaklarımızın üzerinde durmak istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz