Şahinbey Belediyesi’nden sınava hazırlanan öğrencilere destek

0
333

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, üniversite sınavlarına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerine üniversiteye hazırlık TYT eğitim seti desteğinde bulundu.
Şahinbey Belediyesi lise ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan 8. ve 12.sınıf öğrencilerine hazırlık deneme sınav seti dağıtımı yapıyor. Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Kurbanbaba Sosyal Tesisi’ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti ve TYT-AYT ve LGS eğitim seti hediye etti. Şahinbey Belediyesi bugüne kadar lise ve ortaokul öğrencilerine 278 bin 215 adet (TYT-LGS) hazırlık kitabı, 2 milyon 403 bin 760 adet yaprak testi dağıttı.

DOKUZ İLÇE ARASINDA BİRİNCİYİZ
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilere desteklerinin devam edeceğini belirterek, “Liseye ve Üniversiteye giriş sınavına hazırlanan tüm öğrencilerimize soru bankaları ve deneme kitapçıkları dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitimdeki başarı oranını daha da yukarıya taşımak. Tüm 12’nci ve 8’nci sınıf öğrencilerine kitap dağıtımına başladık. Ortaokul ve lise öğrencilerimize deneme sınavları yapıp 8’nci sınıf öğrencilerimize soru bankaları dağıtacağız. Lise öğrencilerimiz içinde 10 setten oluşan kitaplarla onların TYT ve AYT’ye hazırlanmalarına destek oluyoruz. Şahinbey, Gaziantep’in dokuz ilçesi arasında şu anda birinci sırada. İnşallah bu başarıyı her yıl devam ettirmek istiyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, çocuklarımıza başarılı bir eğitim yılı diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz