Şahinbey Belediyesi’nden çiftçilere büyük destek

0
103

Gaziantep’te, çiftçilere 7 yıldır önemli katkılar sağlayan Şahinbey Belediyesi bugüne kadar 10 bin kamyonluk arpa, buğday, gübre, mısır ve mercimek gibi birçok destekte bulundu. Şahinbey Belediyesi çiftçilere destek geleneğini bu yılda sürdürerek 3 bin 800 ton buğday, arpa tohumu ve gübre dağıtımını Kapçağız Mahallesinde başlattı.

Çiftçilere 7 yıldır buğday, arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, zeytin ve fıstık fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediyesi bu yıl da arpa, buğday ve gübre tohumu dağıtımına Kapcağız Mahallesi’nde başladı. Şahinbey Belediyesi sertifikalı tohum ve kimyevi gübre desteği kapsamında 1.800 tona kadar arpa ve buğday tohumu ve 2 bin tona kadar kimyevi gübre dağıtımı gerçekleştirecek.
ÇOK GÜZEL BİR PROJE
Gaziantep Valisi Kemal Çeber, törende yaptığı konuşmada çiftçinin emeğinin çok önemli olduğunu belirterek, “Şahinbey Belediyesi tarafından halkta karşılığı olan çok güzel bir proje yapılmış. Bu toprakların ve çiftçilerimizin emeklerinin ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyorum. Yapılan bu proje için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu canı gönülden tebrik ediyorum. Yapılan bu hizmet temel belediyecilik hizmetleri gibi görünmeyebilir. Ancak Şahinbey Belediye Başkanımız yapılacak en kıymetli işlerden birini yapmış. Verilen bu ürünler memlekete rahmet olarak yağacak. Rabbim çiftçilerimizin emeklerini boşa çıkarmasın” dedi.
BAŞKANIMIZ ÇİFTÇİLERİMİZİN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ŞEYİ VERMİŞ
AK Parti Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı ise “Göreve geldiğimiz günden bu yana Gaziantep aşkıyla çalışmaya devam ediyoruz. Göreve geldiği günden bu yana da Şahinbey için canla başla çalışan bir Belediye Başkanımız var. Bakanlık düzeyinde çiftçilerimize destek veriyor. Allah kendisinden razı olsun. Gübreden buğdaya, arpadan hayvan yemine, süt sağım makinalarından fidelere kadar Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu çiftçimizin ihtiyaç duyduğu her şeyi dağıtmış. Ayrıca vermiş olduğu canlı hayvanlarla hayvancılığı geliştirerek üretimi arttırıyor. Çiftçilerimize buradan İstanbul’a gidip gelinecek hatta birde Adana’ya gidip gelinecek kadar; 3 bin km’lik arazi yolu açmış Şahinbey Belediye Başkanımı bir kez daha tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımız başımızda olduğu sürece sizlerin her zaman yanında olup destek olacağız” diye konuştu.
10 BİN KAMYONLUK DESTEK SAĞLADIK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da çiftçinin ve hayvan yetiştiricilerinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Çiftçilerimize 2 bin ton gübre, bin ton arpa, 800 ton da buğday olmak üzere toplamda 3 bin 800 ton dağıtım gerçekleştiriyoruz. Tohumlarımız TİGEM’in sertifikalı tohumları. Çiftçilerimizin verimli ürün alması noktasında gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz. İlk buğday dağıtımı ile başladık ve daha sonra çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda projelerimizi geliştirerek desteklerimizi arttırdık. 33 milyon 500 bin adet fide dağıtımı gerçekleştirdik. Bunun dışında hayvan yetiştiricilerimiz için hayvan yemi ve meralara 11 tane su kuyusu açtık. Köylerde hayvancılık yapmak isteyen ama durumunda olmayan vatandaşlarımıza 2 tane gebe inek veya 16 koyun 1 koç verdik. Sadece yem, buğday, arpa ve gübre dağıtımında verilen destek 7.300 kamyon yapıyor. Diğer verilen destekleri de kattığımızda çiftçimize yaklaşık 10 bin kamyon destek sağlamışız. Yani yapıyormuş gibi değil. Gerçekten çiftçiye destek oluyoruz ve bu desteklerin artarak devam edeceğini çiftçilerimize müjdeliyorum” ifadelerini kullandı.
ÇOK GÜZEL VERİMLER ELDE EDİLECEK
Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan ise çiftçilere önemli destekler sağlandığını ifade ederek “Çiftçilerimiz gece gündüz demeden üretim için çalışıyor. Bize düşen ise onlara destek çıkmak. Elimizden geldikçe Şahinbey’de dahil olmak üzere tüm ilçelerimizde sulama projelerinin tamamını destekledik. Bununla birlikte her çiftçimize ekipman desteği sağlıyoruz. Bu bereketli toprakları bereketli ürünlerle buluşturduğumuzda çok güzel verimler elde edeceğiz. Şahinbey Belediyesi’nin ne yaptığını değil artık ne yapmadığını soralım diye düşünüyoruz. Şahinbey Belediye Başkanımız çiftçilerimize çizmesine kadar verdi. Kendisine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen törene Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Gaziantep Valisi Kemal Çeber, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı, Şahinbey İlçe Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Mehmet Tiryaki, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey Tarım İlçe Müdürü Mustafa Güzel, meclis üyeleri ve çiftçiler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz