Şahinbey Belediyesi, öğrencilere 40 bin bisiklet hediye edecek

Şahinbey Belediyesi, spora teşvik etmek amacıyla Şahinbey İlçesindeki başarılı öğrencilere bisiklet hediye etmeye devam ediyor.

Daha önce öğrencilere 20 bin bisiklet dağıtan Şahinbey Belediyesi 20 bin bisikletin daha dağıtımını yaparak bu rakamı 40 bine çıkartıyor. Gençlerin spor yapmasını teşvik amacıyla 6 takdir alan öğrenciye bisiklet hediye eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 20 bin bisikletin daha dağıtımının başladığı müjdesini verdi.

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu “Şahinbey Belediyesi olarak çok genç bir nüfusa sahibiz. Genç dostu bir belediyeyiz. Gençlerimizi eğitimde, sanatta, sporda ve bilimde desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar 5 okul, 207 Gençlik Merkezi, 8 Millet kıraathanesi yaparak gençlerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca eğitimi desteklemek adına 11 milyon 956 bin 325 kitap, soru bankası yardımcı ders kitaplarını gençlerimize dağıttık. Pandemi sürecinde öğrencilerimize 52 bin tablet ve dizüstü bilgisayar hediye ettik. Eğitimde, sporda ve bilimde başarıyı desteklemeye devam ediyoruz. Bugüne kadar 111 bin öğrencimizi uçakla Çanakkale’de ecdadıyla buluşturduk. Okul 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü olan gençlerimizi Umre, Bosna Hersek ve Ayasofya ziyaretleriyle ödüllendirdik. Yine başarıyı teşvik adına üst üste 6 takdir almış olan 20 bin öğrencimize bisiklet hediye etmiştik. Aynı şartlarda 20 bin bisikletin dağıtımına başladık. Böylelikle 40 bin başarılı öğrencimize bisiklet hediye etmiş olacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here