Şahinbey Belediyesi 168 öğrenciyi daha Umre’ye gönderdi

0
545

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen, Temel Dini Bilgiler kitabından sınava girerek okullarında dereceye giren 168 öğrenci Umre’ye gönderildi.
Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ’nün birlikte organize ettiği projede Temel Dini Bilgiler kitabından sınava giren ve okullarında 1’nci, 2’nci ve 3’üncü olan 168 öğrenci Umre’ye uğurlandı. Mehmet Ali Tahmazoğlu Camiinden uğurlanan öğrencilerin ailelerinin yanı sıra Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ve Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak gelerek öğrencileri uğurladı. Şahinbey Belediyesi beşincisini düzenlediği Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması kapsamında 759 öğrenciyi Umre’ye uğurlamış oldu.

GENÇ YAŞTA BU ŞANS HERKESE NASİP OLMAZ
Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu, öğrenciler kadar kendisinin de heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Şahinbey Belediyesi olarak 5’ncisini düzenlediğimiz Umre ödüllü kitap okuma yarışmasında her okulun 1’nci, 2’nci ve 3’üncülerini Umre’ye gönderiyoruz. 168 öğrencimizi kutsal topraklara uğurladık. Böylece şu ana kadar 759 öğrencimizi Umre ’ye göndermiş olduk. Genç yaşta Mekke’yi Medine’yi ziyaret etmek her insana nasip olmaz. İnşallah oraya gidip ibadetlerini yapıp, bizlere de ülkemize de dua edecekler. Allah yollarını ve bahtlarını açık eylesin” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz