Safra yolu yaralanmaları toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi

0
112

Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği’nin bölge toplantısı, Medical Point Gaziantep Hastanesi’nin sponsorluğunda Gaziantep’te gerçekleştirildi.
Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin, bir otelde düzenlenen Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği’nin bölge toplantısında yaptığı konuşmada, Medical Point Gaziantep olarak bilimsel etkinliklerde yer almaya devam ettiklerini söyledi. Prof. Şahin, “Şehir içinden ve şehir dışından birçok Genel Cerrahi hekimimizi bu toplantı ile bir araya getirdik. Medical Point Hastaneler Grubu olarak 27 yıldır; Medical Point Gaziantep Hastanesi olarak 15 yıllık tecrübemizle hastalara şifa dağıtmaya devam ediyoruz” dedi.
Eski Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği Başkanı olan Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Balık ise gerçekleştirilen safra kesesi ameliyatlarının en ciddi komplikasyonu olan, safra yolu yaralanmalarının bu toplantıda ele alınacağını ifade ederek, “Bu şekilde cerrahların yaralanmayı nasıl önleyecekleri, yaralanma olması durumunda nasıl bir yol izleyecekleri ve safra yolu yaralanmalarının tedavisi hakkında bir bilgi alışverişinde bulunulacaktır” diye konuştu.

Türk Hepato Pankreato Bilier Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kere de kendilerini Gaziantep’te ağırlayan Medical Point Gaziantep Hastanesi’ne teşekkür etti. Prof. Dr. Kerem, ayda iki defa olgu tartışmaları yürüttüklerini belirterek, “İşin içinden çıkamadığımız bütün hastaları bu konseyde tartışarak bir karara bağlayabiliyoruz. Kendi adıma çok şeyler öğrendiğim bir konsey” ifadelerini kullandı.
Toplantıda Medical Point Gaziantep Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanları Doç. Dr. Mesut Gül, Doç. Dr. Ersin Borazan, Op. Dr. Mehmet Ali Melik’in yanı sıra birçok hekim toplantıda hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz