RTÜK, Netflix’e soruşturma başlattı!

0
514

Pedofili, cinsel istismar ve LGBT propagandası yapan içerikleri sebebiyle eleştiri oklarını üzerine çeken Netflix’in her gün yeni bir skandalı çıkıyor. Son olarak Jurassic World Kretase Kampı isimli çocuk dizisine eşcinsel sahne koyan Netflix, seyircilerden oldukça tepki topladı. 5. sezonunda 7+ etiketi ile yayınlanan bölümlerindeki sahneleri görenler, şaşkına döndü. RTÜK, söz konusu yapım hakkında inceleme başlattı.
ÇOCUK DİZİSİNE LGBT SKANDALI
Netflix’in çocuklar üzerinde ahlak bozan bir skandalı da Jurassic World Kretase Kampı adlı çocuk dizisi oldu. Dinozorların insanları yediği sahneleri göstermiyor olsa da son sezonda yaşanılan arkadaşlıklar başka seviyeye çıkarılıp dizideki Sammy ve Yaz karakterleri birbirlerine aşık oluyor. 5. Sezon 18. Bölüm ise çocuklara açık bir şekilde öpüşme sahnesi gösteriliyor.

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix platformunda yayınlanan Jurassic World Kretase Kampı adlı yapım hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle Netflix platformunda yayınlanan Jurassic World Kretase Kampı adlı yapım hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı. Şahin’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:
“RTÜK olarak dijital platformları yakından takip ediyoruz. Çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebilecek, değerlerimizi hiçe sayan içeriklere müsaade etmemekte kararlıyız. Bu bilinçle, Netflix platformunda yayınlanan Jurassic World Kretase Kampı adlı yapım hakkında inceleme başlatılmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz