Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Müzeyyen Erkul Gaziantep Bilim Merkezi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun kutlamaları çerçevesinde “ROBOANTEP” 25 Aralık Çocuk Kahramanlar temalı robot yarışması düzenleniyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 27 okuldan belirlenen, 1 öğretmen ve 3 öğrenciden oluşturulan takımlar 20 Aralık’ta Müzeyyen Erkul Bilim Merkezinde yarışacak. Yarışmada birinci takıma arduino set hediye edilirken ilk üç takıma da plaket, bütün katılımcılara ise katılım belgesi verilecek.
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluş kutlamaları çerçevesinde “25 Aralık Çocuk Kahramanlar Teması” olarak hazırlanan özel yarışmada yarışacak robotlar TeknoGaraj’da üretildi. Yarışma öncesi hazırlıklarda ise öğretmenlere robotların ve yazılımlarının eğitimi verildi.
Bu yarışmanın ortaokullarda robotik kodlama alt yapısının güçlendirilmesi ve yeni robot takımları kurularak TEKNOFEST, TÜBİTAK vb. yarışmalara katılımının artırılması amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz