REZALETİN BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ: Skandal kitaba Gaziantep Valiliği soruşturma açtı

Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabında yer alan çizimler, büyük infiale neden oldu. Skandal kitaba Gaziantep Valiliği soruşturma açarken, Suriye’nin bir çok yerinde halk, rezalete imza atan kitabı yaktı.

BU KADAR REZALET PES DEDİRTTİ!
Bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabının Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimindeki Suriye Görev Gücü sahasında dağıtılmasının ardından büyük bir skandal ortaya çıktı. Kitapta hayatı anlatılan Peygamberimiz Hz. Muhammed, çizimlerle takım elbiseli ve yüz hatları tam olarak yer alırken, eşi Hz. Hatice düğünde gelinlikli olarak gösteriliyor. Ayrıca, Peygamberimiz Hz. Fatma’yı okul dönüşü otobüsten karşılıyor.


O KİTAP YAKILMAYA BAŞLANDI
Suriye’de halk bu skandala büyük tepki gösterip, infiale yol açan kitapları topluca yakarken, provakasyon olarak nitelendirilen kitaba sosyal medyada da tepkiler büyüdü.


GAZİANTEP VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI
Skandal kitap ile ilgili olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabının içeriğinde din eğitimi açısından kabul edilemez konular olduğu tespit edilmiştir. İlgili Yayınevi yaptığı açıklamayla içerikte bir hata ve yanlışlık olduğunu belirterek özür dilemiş olsa da Valiliğimiz tarafından bahse konu olay çok yönlü olarak soruşturulmaktadır” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here