Polisten bayram operasyonu: 134 gözaltı

Gaziantep’te, polis ekipleri tarafından il genelinde gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında 134 kişi gözaltına alındı. Polis uygulamasında uyuşturucu, silah, kaçak sigara ve çalıntı eşyalar ele geçirildi.


Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; İl genelinde; polis ekiplerince yapılan çalışmalarda uyuşturucu ile mücadele kapsamında 68 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yapıldı ve 1 kişi tutuklandı.
Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda ise gözaltına alınan 27 şüpheli şahsa işlem yapıldı, 12 faili meçhul olay aydınlatıldı ve 2 kişi tutuklandı, 3 şahıs hakkında adli kontrol kararı verildi.
Polis ekiplerinin uygulamaları esnasında ayrıca çeşitli suçlardan aranan 29 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi ve 58 şahsa ise kabahatle kanununa muhalefetten işlem yapıldı.
Yapılan çalışmalarda; 183 gram uyuşturucu madde ve bir miktar uyuşturucu hap, 4 ruhsatsız tabanca, 43 adet fişek, ruhsatsız av tüfeği ile 6 adet kartuş, 2 adet çalıntı motosiklet ve 2 adet tescilsiz motosiklet, bir miktar çalıntı bakır kablo, çok sayıda çalıntı muhtelif ve elektronik malzeme, 120 paket gümrük kaçağı sigara, 43 adet kesici alet ile uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz