Polisgücü, Arjantin Milli Takımı’ndan 4 sporcuyu transfer etti

0
51

Kadın ve erkeklerde Avrupa şampiyonluk kupalarını bir kez daha Türkiye’ye kazandırmayı hedefleyen Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü, Arjantin Hokey Milli Takımı’ndan 2 kadın ve 2 erkek sporcuyu transfer etti.

Arjantin Hokey Milli Takımı’ndan transfer edilen iki kadın ve iki erkek sporcu Türkiye’ye gelerek Avrupa şampiyonası öncesi Alanya’da kamp yapan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü takımlarında çalışmaya başladı. Sporcular kısa süre içerisinde takımla koordinasyonu sağlayarak Avrupa Şampiyonasına odaklandı.
Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan, transferlerle takımın daha güçlü bir hale geldiğini ve hedeflerinin bir kez daha kadın ve erkeklerde Avrupa şampiyonluk kupalarını Türkiye’ye kazandırmak olduğunu söyledi.

Önlerinde Avrupa şampiyonası olduğunu ifade eden Kaplan, “Kadın ve erkek takımlarımız bu şampiyona için Alanya’da yoğun bir kamp sürecine girdi. Kadromuza Arjantin Milli Takımı’nda oynayan iki kadın ve iki erkek sporcuyu kattık. Kadın takımımıza Arjantin’in en güçlü kadın sporcularından Martina Navarro ve Viktorya Amaya’yı transfer ederken, erkek takımımıza ise Facunda Navarro ve Maximiliano Valdes adlı sporcuları getirdik. Sporcularımız dün itibarıyla Türkiye’ye gelerek Alanya’da devam eden kampımızda çalışmalara başladı. Böylece takımımız daha da güçlü bir takım haline gelerek, şampiyonluk yolunda önemli bir adım daha attı. Sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz