PKK’ya finans sağlayanlara operasyonda 10 gözaltı

0
18

Mersin merkezli 6 ilde eş zamanlı yapılan operasyonda terör örgütü PKK’nın Avrupa’da yapılanması bulunan ülkeler ile uluslararası kuruluşlarca riskli kabul edilen ülkelere yüksek işlem hacimli para transferi yaptığı tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, edinilen istihbarat doğrultusunda, terör örgütü PKK’ya finansal destek sağlayanlara yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, MASAK analiz raporlarının incelenmesi sonucunda Mersin, Ankara, Yozgat, Şanlıurfa, Gaziantep ve Osmaniye’de kimlikleri tespit edilen 10 şüpheli düzenlenen eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Şüphelilere ait adreslerde yapılan aramada ele geçirilen çok sayıda dijital malzeme ve dokümana jandarma tarafından incelenmek üzere el konuldu.
Sorguya alınan şüphelilerin terör örgütü adına para temin ederek örgütsel faaliyetlerde kullanılması, etkisiz hale getirilen ya da yaralanan terör örgütü mensuplarına yardım yapılması amacıyla PKK’nın Avrupa’da yapılanması bulunduğu ülkeler ile uluslararası kuruluşlarca riskli kabul edilen ülkelere para transferi yaptığı tespit belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz