Pamuk’tan ‘gizli protokol’ açıklaması: Korkularını anlıyoruz

0
201

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında 28 Mayıs seçimleri öncesi yapıldığı belirtilen ‘gizli protokol’ ile ilgili olarak, “Atatürk düşmanı bazı siyasi partiler ve politikacılar, gündemi imzaladığımız protokol konusuna çekmeye gayret ederek AKP’ye hizmet ettiklerini bir kere daha kanıtlamıştır” dedi.
Siyasi kulislerde CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la ‘özel’ protokol imzaladığını açıklamasının yankıları sürüyor.
Zafer Partili Mehmet Pamuk, Son iki gündür ülke gündemini meşgul eden konuların başında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ittifak görüşmesi geldiğini belirterek, “Bu protokol, CHP’nin kuruluş ilkelerine zaten aykırı değildir ve 6’lı Masa’da Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine gereken vurguyu yapmayan CHP’nin de Atatürk çizgisine dönüşünün altını protokol zemininde çizmiştir” açıklamasını yaptı.
PROTOKOLE SALDIRANLAR AKP’YE HİZMET EDİYOR
Bu görüşme sonunda imzalanan protokole yönelik olarak Atatürk düşmanı bazı parti ve çevreler tarafından sosyal medya ve basın yolu ile saldırılar yapıldığına dikkat çeken Pamuk, “Halkımız, kontrolden çıkmış ekonomik çöküş, zamlar ve artık işgalci olarak nitelendirebileceğimiz 17 milyon sığınmacı ve kaçak sorunu ile mücadele ederken, Atatürk düşmanı bazı siyasi partiler, gündemi imzaladığımız protokol konusuna çekmeye gayret ederek AKP’ye hizmet ettiklerini bir kere daha kanıtlamıştır” ifadelerini kullandı.
Zafer Partisi Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sadece Ümit Özdağ’la aramızda” dediği ‘özel’ protokol üzerinden DEVA ve Gelecek partilerine yüklendi.
Pamuk’un açıklamasının tam metni şöyle:
AMAÇ ATATÜRK ÇİZGİSİNDE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ
“Öncelikle, Zafer Partisi’nce ortaya konan protokol, 6’lı Masa’nın Atatürk’süz protokollerine bir tepkiyi temsil etmektedir. ‘Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçiliği’ni iktidara getirmeyi amaçlayan; Türkiye’yi sığınmacı istilasından kurtarmayı ve vatanlarına geri göndermeyi önceleyen bu protokol, CHP’nin kuruluş ilkelerine zaten aykırı değildir ve 6’lı Masa’da Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine gereken vurguyu yapmayan CHP’nin de Atatürk çizgisine dönüşünün altını protokol zemininde çizmiştir. Protokole dair söylenecek her şey söylenmiştir.
Gelecek Partisi ve DEVA Partisi gibi AKP müstemlekesi partilerden ve aile şirketi İYİ Parti’ye yerleşmiş AKP eskisi bazı isimlerden peş peşe protokole ve Zafer Partisi’ne yönelik açıklamalar gelmektedir. Açıklamalardan, içinde Atatürk ve kuruluş felsefesi geçen bir protokolün bu partileri rahatsız ettiğini anlaşılmaktadır.
Meclis’e girmelerine müteakip Sayın Babacan tarafından “Yeni Anayasa konusunda AKP ile uzlaşabiliriz” açıklaması yapılmıştır. Tüm seçim kampanyasını Erdoğan karşıtlığı üzerine kuran 6’lı Masa üyesi bu parti, siyasi ahlak ve etiğine uymayan bu davranışını görmezden gelerek, Zafer Partisi’ne ahlak dersi vermeye çalışmaktadır. Öte yandan, CHP listelerinden Meclis’e giren bir diğer parti olan Gelecek Partisi, CHP genel başkanı için “iyi ki seçilmemiş” açıklaması ile zaten siyasi ahlaktan uzak olduğunu gösterdiği gibi, niyetlerinin de iktidarı değişmek değil, TBMM’de AKP’ye hizmet etmek olduğunu göstermiştir.
BU PARTİLERİN KORKULARINI ANLIYORUZ
Kendi listeleri ile seçime girmekten aciz AKP payandası bu partilerin, 6’lı Masa ittifakına hiçbir getirisi olmadığı açıkken, seçimin bitmesine müteakip Sayın Kılıçdaroğlu üzerinden Zafer Partisi ve Sayın Özdağ’a saldırmaktadırlar. Zafer Partisi’nin Türk halkının sesi olduğunu, isteklerini öncelediğini ve karşılığı olduğunu gören bu partilerin telaşını ve korkularını anlıyoruz. Korkmalılar da! Bütün bu karalama ve manipülasyonlarına rağmen, Zafer Partisi Atatürk’ü ve Türkiye’nin Türklerin olduğunu hatırlatmaya devam edecek.
Zafer Partisi’nin kuruluş amacı ve önceliği, Atatürk Çizgisinde Türk Milliyetçisi bir partiyi iktidar yapmak, Türk Milletinin menfaat ve güvenliğini garantiye almaktır. Partimizin her kademesi de bu amacı benimsemiş ve bu uğurda çalışan kadrolardan oluşmaktadır. Yaşanan yıpratma çabalarına inat, Zafer Partisi’nin Atatürk düşmanları ile mücadelesi devam edecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz