Pamuk: Bu kişiler Zafer Partili değil!

0
192

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı önünde protesto gösterisi yapan kişilerin Zafer Partisi üyesi olmadığını ve partileriyle ilişkili olmadıklarını bildirdi.
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, sosyal medya hesabından uyaptığı paylaşımda HÜDA PAR’a yönelik protesto gösterisini eleştirmiş ve “HÜDA Par Gaziantep il Başkanlığı’na yapılan provakatif eylemi kınıyor, Zafer Partili olduğu iddia edilen genç kardeşlerimin yaptıklarının yanlış olduğunu bilmelerini istiyorum. Unutulmasın; Biz birlikte Gaziantep’iz” ifadelerini kullanmıştı.
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ise düzenlediği basın toplantısında partilerinin yeniden hedef haline getirildiğini belirterek, “Irkçılık bir fikir değil, mücadele edilmesi ve engellenmesi gereken hastalıklı bir ruh halidir. Toplumsal barışın ve huzur ortamının muhafazası için siyasi faaliyetlerimize engel olup partimizi ve üyelerimizi hedef gösterenler hakkında cezai ve idari işlemlerin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

ZAFER PARTİLİ PAMUK’TAN SERT AÇIKLAMA
Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, yaşanan bu gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı ve eylemi gerçekleştiren kişilerin Zafer Partisi’nin üyeleri olmadığını belirtti.
Pamuk, “AK Parti Gaziantep İl Başkanı sayın Murat Çetin’in Zafer Partisi üyesi olarak belirttiği kişilerin partimiz ile ilişikleri ve üyelikleri bulunmamaktadır. Bu olayda partimizin adının geçirilmesi doğru olmadığı gibi HÜDA PAR kendisi kendini savunabilir. Parti yöneticilerinin somut olaylar olmadan yorum yapmamasını ve AK Parti ile ilişkisi olmayana müdahil olmamalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz