Öztürkmen devreye girdi, tarım arazileri kurtuldu

0
273

CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, “Girişimlerim sonucunda Kırıkçalı köyünde tarım arazilerine yapımı planlanan TOKİ projesi iptal edildi” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Avukat Hasan Öztürkmen, İslahiye ilçesine bağlı Kırıkçalı köyünde deprem konutu yapılacağı gerekçesiyle meyve ağaçları sökülen köylülerin yaşadığı mağduriyeti Meclis gündemine taşıyarak, yaşanan hukuksuzluğun son bulması için hükümete çağrıda bulunmuştu.
Milletvekili Öztürkmen, “Bugün gerçekleşen Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında bakanlık düzeyindeki girişim ve taleplerim doğrultusunda Kırıkçalı köyünde yapımı planlanan TOKİ projesi iptal edildi” dedi.
6 Şubat depreminde en çok hasarı gören İslahiye ilçesine bağlı Kırıkçalı köyünde deprem konutu yapılacağı gerekçesiyle verimli tarım arazilerinin bulunduğu alan tercih edilerek, 50 yıllık bağ, fıstık, zeytin ağaçları iş makinalarıyla sökülmeye başlanmıştı.
CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen Kırıkçalı köyünü ziyaret ederek, verimli tarım arazileri üzerinde kurulması planlanan konut projesini yerinde incelemiş ve TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, köylülerin yaşam alanlarının doğrudan hedef alındığına dikkat çekmişti.
ÖZTÜRKMEN: “GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERDİ”
Girişimleri sonucu Kırıkçalı köyünde yapımı planlanan TOKİ projesinin iptal edildiğini belirten CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, “6 Şubat depreminde en çok hasarı gören Kırıkçalı köyünde yapımı planlanan toplu konut projesinin iptali için gerek Meclis gündemine taşıyarak gerekse de medya aracılığıyla yaptığım açıklamalar ile hükümete çağrıda bulunmuştum. Bugün gerçekleşen Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında Hükümet yetkilileri ile yaptığım görüşmeler neticesinde söz konusu projenin iptal edildiği ve daha uygun bir yer tercihi için çalışmalara başlanıldığı bilgisi tarafıma iletildi” diye konuştu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz