OSB Koleji öğrencileri, Model Fabrika’yı gezdi

0
108

Gaziantep Sanayi Odası (GSO)’nun sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Organize Sanayi Bölgesi Koleji 12’nci sınıf öğrencileri, Gaziantep Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezi’ne ziyarette bulundu.
21 öğrenci ve 2 öğretmenin katıldığı ziyarette; süreç analizi yapılması, israflardan arındırma ve sürekli olarak “Nasıl daha iyi yapabiliriz” sorusunu sorarak mükemmellik yolunda değer yaratılması için kilit operasyonların uygulamaları yapıldı.
Eğitim modülleri ile gelecekte iş hayatlarında kullanabilecekleri yalın teknikler hakkında bilgi edinme fırsatı bulan OSB Koleji öğrencilerine kalite ve yalın uygulamaların temel amacı açıklandı.

Verilen teorik bilgilerin ardından sahaya inilerek Model Fabrika’nın gerçekleştirdiği faaliyetler yerinde ve uygulamalı olarak incelendi.
Gaziantep Model Fabrika’nın, kalite felsefesi ve yalın düşünce sistemini eğitim ortamlarında uygulanabilir hale getirerek, zaman ve emek israfına engel olmak, sürekli yenilenen ve gelişen örnek bir sistem oluşturma hedefi doğrultusundaki çalışmalarını merakla takip ettiklerini dile getiren öğrenciler, gelecek hayallerine yön vermek anlamında bu ziyaretin çok faydalı olduğunu dile getirdi.
Ziyaret, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz