Onları Allâh-u Teâlâ’nın adâletine havâle ediyorum

0
157

İsmailağa cemaati istişare kurulunun Cübbeli Ahmet Hoca’yı hedef alıp, cemaatten dışladı. Cübbeli Ahmet Hoca’dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Kendisine yönelik eleştirilerde bulunan İsmailağa Cemaati’ne karşı akşam saatlerinde açıklamada bulunacağını belirten Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.
İsmailağa tarafından kendisine iftira atıldığını belirten Cübbeli Ahmet Hoca, Gazze’nin, İsrail tarafından bombardıman altında tutulduğu günlerde konuşmayacağını söyleyerek şöyle dedi:
“İsmailağa Câmiası’nın şahsımı hedef alarak yayınladığı yazıda, ne kadar tenâkuza düştükleri ve yalan beyânlarda bulundukları hususunda birçok cevâbım ve iknâ edici delillerim hiç şüphesiz mevcuttur.
Bu hususta bir konuşma yaptığım zaman inat edenler dışında iknâ olmayacak bir kimse kalmayacağını kesinlikle biliyorum. Bu fakîri Allâh için seven ve sohbetlerimizden istifade eden kardeşlerimize şunu ifade etmek isterim ki; ciğerlerimizin parçalandığı şu mahzûn günlerimizde böyle bir açıklama yaparak birçok din düşmanı kanallara bu haberi düşürüp bana hakaret edilmesine, ana avrat sövülmesine ve İslâm’ın aleyhine bunca yorum yapılmasına sebep olanlar, İsmailağa Câmiası içinde kimler ise onları Allâh-u Teâlâ’nın adâletine ve sizlerin takdîrine havâle ediyorum.
Gazze’nin yandığı, Müslümanların üzerine bomba yağdığı ve Mescid-i Aksâ’nın ağladığı şu hassas dönemde, bu konuya girmemeye ve Gazze kurtularak Müslümanların güven içerisinde evlerine girebildikleri hayırlı günleri gördükten sonra onların bu yazılarına reddiye mâhiyetindeki görüşlerimi inşâallâh kamuoyuyla paylaşmaya karar vermiş bulunmaktayım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz