AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlik mesleğinin kutsal bir görev olduğunu belirten Milletvekili Ahmet Uzer, “Bu kutsal görevi büyük bir sorumlulukla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Milletvekili Uzer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Ülkemizin ve milletimizin yarınlarının teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimiz, kutsal bir görevi icra ediyorlar. Bu nedenledir ki öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Vatana, millete, bayrağa bu kadar önemli bir hizmeti veren ve anne, babalardan sonra çocuklarımızın yetişmesinde en hayati rolü üstlenen öğretmenler şüphe yok ki sonsuz bir saygı ve şükran görmelidir. Bizler de hem öğretmenlerimizin sorunlarına ve sıkıntılarına çözüm üretmek hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin ve çocuklarımızın geleceğe daha verimli hazırlanmalarını sağlamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü ülke ve millet olarak istikbalimiz, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı ve evrensel değerlere açık kişiler olarak yetişecek çocuklarımıza, gençlerimize ve onları yarınlara hazırlayan öğretmenlerimize bağlıdır. Böylesine kutsal bir görevi icra eden öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür” ifadelerini kullandı.

Uzer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözünde belirttiği gibi, öğretmenlerimizin üstlendiği görevin önemi paha biçilmezdir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde büyük emek harcayan ve ülkemizin her köşesinde özveri, sabır ve emekle görevlerini özenle yerine getirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here