İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İmam Hüseyin Filiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Filiz, “Öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, geleceğimizin de mimarlarıdır. Emekleri ve fedakârlıkları asla unutulamaz” dedi.
Mesajında, Türk Milleti’nin eğitim ve öğretime daha fazla önem vermesi gerektiğine vurgu yapan Milletvekili Filiz, bu sebeple öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi, engelli ve ücretli öğretmenlerin kadroya atanmaları gerektiğini kaydetti.
“Bizler, beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi emreden bir medeniyetin mensupları olarak öğretmenlerimize tarih boyunca önem verdik ve önem vermeye devam etmeliyiz” diyen Milletvekili Filiz, daha sonra şu ifadelere yer verdi: “Öğretmen, sadece öğreten, bilgiyi nakleden kişi olmayıp eğiten, öğrenciler için rol model kişidir. Türkiye Cumhuriyeti, çağı, bilimin ışığında öğretmenlerimizin gayreti ile yakalayacaktır. Bu yönüyle öğretmenler, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, geleceğimizin de mimarlarıdır. Bu sebeple emekleri ve fedakârlıkları asla unutulamaz. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan öğretmenlerimizin haklarını ödemek gerçekten çok zor.”
Milletvekili Prof. Dr. Filiz, mesajında, günümüzde baş döndürücü gelişmelerin yaşandığını, bunun için öğretmenlerin kendilerini sürekli olarak çağın gerekliliğine göre yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri ve öğrencilerini ona göre yönlendirmelerinin çağın yakalaması açısından büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekti. Filiz mesajını, “Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, kutsal olduğu kadar, mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri yetiştiren gönül insanları tüm öğretmenlerimize, en kalbî şükranlarımı sunuyorum. Yetiştirdikleri nesillerle ailesine, topluma ve ülkesine faydalı bir birey olması için emek sarf eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum” sözleriyle sonlandırdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here