TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenler adına fidan bağışı yapılabilecek kampanyanın TEMA Vakfı tarafından yürütüldüğünü bildirdi. Katıoğlu, “Öğretmeninize ömür boyu teşekkür etmeye, öğretmeniniz adına fidan dikmeye ne dersiniz?” dedi.

TEMA Vakfı, bir öğretmene verilebilecek en anlamlı hediyenin onun adına dikilmiş bir fidan olacağını düşünüyor. Bu sebeple 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimiz adına fidan bağışı yapılmasını sağlamak için TEMA Vakfı tarafından bir dizi çalışma yapıldı. Öğretmenlerimize özel bir fidan bağışı sertifikası hazırlandı. Yapılan planlamaya göre öğrenciler ya da veliler isterlerse TEMA Vakfına öğretmenleri adına fidan dikilmek üzere bağış yapabilecek. Vakıf tarafından düzenlenecek sertifika bağışçılara ulaştırılacak. Bağışçılar da sertifikayı Öğretmenler Günü’nde hediye olarak verebilecek.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ HEDİYENİZ FİDAN OLSUN
TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu, “Türkiye genelinde başlatılan bu uygulama büyük ilgi görüyor. Gaziantep’te de bağış kampanyası sürüyor. Bir fidan için 8 lira olmak üzere en az 3 fidan bağışlamak gerekiyor. Bağış ödemesi ve TEMA ile ilgili merak ettiğiniz her konu için http://www.tema.org.tr/. Yapılan fidan bağışlarınız yurdun dört bir tarafında oluşturulan hatıra ormanına fidanlar dikiliyor. Tüm öğretmenlerimizin gününü içtenlikle kutluyor, başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz” diye konuştu.
Bağış Yapmak için http://www.tema.org.tr/. adresinden online bağış seçeneği tercih edilebileceği gibi, TEMA Vakfı’na bagis@tema.org.tr adresinden mail yoluyla da ulaşılabiliyor. Veya 0 212 291 90 90 nolu telefon ile irtibat kurulabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here