Oba İhsan-Türkan Özgüçlü Anadolu Lisesi’nde fidanlar toprakla buluştu

0
217

Dünya markası Oba Makarna, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yer alan Oba İhsan-Türkan Özgüçlü Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretim gören öğrenciler adına “Doğayı Sev, Doğayı Koru” sloganıyla birer fidan dikerek Milli Ağaçlandırma Gününü kutladı.
Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde, havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu güzelliklerin korunması, gün geçtikçe önemi artan bir konu olarak gündem de yer alıyor. Ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesiller için yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanabilir kılmak amacıyla; 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde daha yeşil bir dünya için eller toprağa değdi.

Oba Makarna sponsorluğunda Gaziantep’in Şahinbey İlçesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Oba İhsan-Türkan Özgüçlü Anadolu Lisesi’nde ki her öğrenci için; okul öğrencileri, idareciler ve öğretmenleriyle birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu. İlçe mili eğitim müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra idareci öğretmen öğrenciler ve davetliler katıldı. Sosyal sorumluluk projelerini toplumun çeşitli kesimlerine yönelik gerçekleştiren Oba Makarna, doğal güzelliklerin yaşatılması ve ağaç sevgisinin canlı tutulması yönünde ki bu etkinliğiyle yeni bir ilke imza atarken, adlarına fidan dikimi gerçekleştirilen öğrenciler de Oba Makarna yetkililerine teşekkür ederek bu fidanların yetiştirilmesi için bakımlarını üstleneceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz