O trafik magandalarına ceza yağdı

Gaziantep’te, Galericiler Sitesini adeta yarış pistine çeviren sürücülere ceza yağdı. Trafik ekiplerince 2 sürücüye toplam 4 bin 557 lira para cezası uygulandı. Araç muayenesi yapılmadığı belirlenen bir araç ise trafikten men edildi.

Gaziantep’te iki sürücünün yarış görüntüleri sosyal medyada büyük tepklere yol açtı. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler üzerine harekete geçen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, iki aracın sürücüsüne para cezası uyguladı ve haklarında ayrıca “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmekten” adli işlem başlatıldı.


EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI
Gaziantep Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Müdürlüğümüze gelen bilgiler doğrultusunda, Şehitkamil İlçemiz Karacaahmet Mahallesindeki bir sokakta ters yöne girerek trafiği tehlikeye düşürdüğü anlaşılan 2 araç ve sürücüleri Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimizce yapılan çalışmalar sonucu tespit edilmiş olup, araçların ters istikamete sürülmesi (Madde: 46/2-H), trafiğin düzeni ve güvenliği ile ilgili diğer kural ve yasaklara uymamak (Madde: 47/1-d), trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek (Madde:46/2-C), muayenesi yapılmamış bir araçla trafiğe çıkmak (Madde: 34/A) ve muayenesizlikten trafikten men edilen aracın verilen iznin sonunda aracın muayenesi yapılmadan trafiğe çıkarılması (34-b) maddelerinden her iki aracın sürücüsüne toplam 4.557 TL idari trafik para cezası uygulanmış, ayrıca ‘Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmekten’ de haklarında adli işlem başlatılmıştır” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz