Naci Topçuoğlu MYO’daki genç yetenekler mezun oldu

0
56

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nda eğitimini tamamlayan 354 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı.
Uyguladığı eğitim modeliyle Türkiye’de ilki gerçekleştiren ve ülke sanayisi için büyük önem taşıyan GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, uyguladığı ‘Trimester Eğitim Sistemi’ üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi modeli olma özelliğiyle de Türkiye’de örnek gösteriliyor.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde gerçekleşen mezuniyet töreninde konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Balat, GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nun eğitim sistemiyle kendi alanında Türkiye’nin en iyi okullarından biri olduğunu ifade ederek, burada mezun olan öğrencilerin avantajlı oluğunu söyledi. Prof. Dr. Balat öğrencilere seslediği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Bulunduğunuz coğrafyanın toplumsal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkılar sağlayabilmeyi hedef edindiniz. Başta Organize Sanayi olmak üzere diğer üretim kurumlarıyla işbirliği ve koordinasyonu öğrendiniz. Dolayısıyla bu öğretilerle çeşitli meslek gruplarında halkın aydınlatılmasına, yerel demokrasinin gelişmesine ve yerelleşmenin gerçekleştirilmesine önemli katkılarda bulunacağınıza inancım tamdır. Bunun için lütfen sağlıklı, planlı ve sürekli iletişimi önemseyin. Naci Topcuoğlu MYO bir marka olmayı başarabilmiştir. Kuruluşunda ve geliştirilmesinde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Her birinizin bu güzel kurumu en iyi şekilde temsil ederek çalışacağına eminim.”
354 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirten GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt, “Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu inovatif düşünceye sahip, yenilikçilik kültürü güçlü, kendine ilim ve fenni rehber edinen Şehrimiz ve bölgemizde ‘aranan’ elemanlar yetiştirmeyi hedef almıştır. Bu hedeflere ulaşmada desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Gaziantep Üniversitesi Rektörümüz ve ekibi başta olmak üzere, kaliteli eğitim ve öğretim faaliyetlerinin sürdürülmesinde, mükemmel bir şekilde işletilmesinde özverili çalışmalarından dolayı akademik ve idari personelimize, Danışma kurulu üyelerimize, her türlü maddi ve manevi desteği esirgemeyen, bizleri sürekli teşvik eden Topçuoğlu ailesine ve iş dünyamıza en içten duygularla teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.
Mezun öğrenciler adına konuşan dönem birincisi Serpil Kıyıcı ise “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplanmış bulunuyoruz. Üniversite eğitimi almak her şeyiyle bir kurumdan bilgi doldurup çıkmak değildir. Üniversite eğitimi bana göre öğrenmeyi öğrenme sürecidir. Eğitim öğretim sürecinde hayatıma birçok bilgi ve değerli anı katmış oldum. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Açılış konuşmaları sonrasında dereceye giren ve mezun olan öğrencilere sektör temsilcilerinin hediye takdimi ve mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.

Tören öncesi GAÜN Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Balat, GAÜN Naci Topçuoğlu MYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt ile GAÜN Naci Topçuoğlu MYO öğretim elemanları tarafından, öğrencilerinin dönem boyunca uygulamalı dersler kapsamında yaptıkları çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz