MYO öğrencilerinden Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne teknik gezi

0
82

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı öğrencileri, Öğr. Gör. Ali Altunbaş ve Öğr. Gör. Dr. Ali Balkan koordinesinde Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne teknik gezi düzenledi.

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Zencir ve Denetimli Serbestlik personeli Yunus Kurt tarafından konferans salonunda öğrencilere kurum yapısı ve işleyişi hakkında genel bilgilendirme yapıldı. Daha sonra kurumdaki bürolar gezilerek, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün faaliyetleri tanıtıldı. Denetimlere tabi tutulan kişilerin takip ve iyileştirilmesi ve tekrar topluma kazandırılması amacıyla çeşitli seminerler, grup çalışmaları, sosyal faaliyetler, kurslar düzenleyerek eğitim ve iyileştirme faaliyetleri icra eden Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün yaptıkları çalışmalar öğrenciler tarafından bizzat yerinde görüldü.
Teknik gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölüm Başkanı Öğr. Görevlisi Ali Altunbaş “Okulumuzda Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı bünyesinde birçok hukuk dersi işliyoruz. Derslerin büyük çoğunluğu teorik anlatılmakta ancak meslek yüksekokullarının yapısı gereği teorik öğrenim yeterli olmamakta, mutlaka öğretilen bilgilerin iş hayatındaki uygulamasının da gösterimi önem arz ediyor. Bizler de derste öğrettiğimiz bilgilerin uygulamadaki karşılığını görmek açısından teknik geziler düzenleyerek öğrencilerin bilgilerini somutlaşmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.
GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Hukuk Bölümü Öğr. Gör. Dr. Ali Balkan da “Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı mezunu olacak öğrencilerimizin çalışma alanlarından birisi de Denetimli Serbestlik Müdürlükleridir. Bu teknik gezi ile öğrencilerimiz ileride çalışma alanı olan bu kurumun yapısını ve faaliyetlerini öğrenmiş oldular” dedi.
GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Memet Şahin teknik gezilerin öğrenciler açısından öneminden bahsederek, katkılarından dolayı Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürü Vedat Zencir ve personellerine teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz