Muhtarlara piyango vurdu! 38 bin 200’er lira alacaklar

0
77

Gaziantep’teki tüm muhtarlara yaklaşan kurban bayramı öncesi adeta piyango vurdu. Türkiye Muhtarlar Derneği’nin ısrarlı girişimleriyle 5 banka, muhtarların maaşlarının kendi bankalarından ödenmesi için promosyon ihalesine girdi. Vali Yardımcısı Muhammet Önder başkanlığında gerçekleşen ihalede, muhtarlar masadan rekor bir ücretle kalktı ve 38 bin 200’er liranın sahibi oldu. Muhtarlar önceki dönemde bin 500 lira promosyon alıyordu.
Promosyon ihalesi Gaziantep’teki 735 mahalle ve köy muhtarını kapsadı. Rakamın yüksek çıkması için Türkiye Muhtarlar Derneği yoğun çaba gösterdi. Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in de tam desteğini alan muhtarlar, Türkiye genelinde eşine nadir rastlanabilecek bir sözleşmeye imza atmış oldu.
Kapalı zarf usulü ile tekliflerin alınmasıyla başlayan ihale, pazarlık usulü ile devam etti. Kıran kırana geçen pazarlıkta son turda Yapı Kredi Bankası ile Denizbank kaldı. 38 bin 200 lirada Denizbank’ın çekilmesiyle, ihaleyi kazanan banka Yapı Kredi Bankası oldu.
TİTİZ: “MUTLUYUZ”
Türkiye Muhtarlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Titiz, ihalede kazanan tarafın muhtarlar olduğunu belirterek, başta Gaziantep Valisi Kemal Çeber olmak üzere, Vali Yardımcısı Muhammet Önder ve YİKOB Müdürü Ömer Budamcı’ya teşekkürlerini iletti.
Maaş promosyonlarının normalde 9-10 binler seviyesinde seyrederken, muhtarların 38 bin 200 lira alacak olmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Titiz “Önceki dönemde sadece bin 500 lira gibi günümüz koşullarına göre komik sayılabilecek bir tutar alıyorduk. Bunu yükselttik. Muhtarlarımıza helal hoş olsun. Kendilerine birer maaş ikramiye ve birer de kurbanlık ücreti verilmiş saysınlar. Gönül isterdi ki daha da fazlasını alalım. Sayın Valimizin de desteğiyle iyi bir rakamı bulduk. Muhtarlık camiamıza hayırlı olsun” dedi.
Önümüzdeki 5 yılı kapsayacak olan ihalenin sonuçlanmasının ardından, Valilik ile Yapı Kredi Bankası arasında “Banka Promosyon Sözleşmesi” imzalandı. Promosyon tutarları Kurban Bayramı öncesi tüm muhtarların hesabına yatırılmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz