Muhtar, ‘makam aracı’ skuterle kapı kapı dolaşıp sorunları dinliyor

0
196

Gaziantep’in Nurdağı İlçesinde, Aslanlı Mahallesi’inde 14 yıldır muhtarlık yapan 49 yaşındaki Ali Göğebakan, ‘makam aracım’ dediği skuter ile kapı kapı dolaşarak mahalle halkının ihtiyaçlarını soruyor, kaymakamlıktan belediyeye, düğünlerden taziyeye kadar her yere bu skuter kullanarak gidiyor.

Muhtar, makam aracım dediği skuterle kapı kapı dolaşıp sorunları dinliyor

Aslanlı Mahallesi’nde 14 yıldır muhtarlık yapan Ali Göğebakan, elektrikli skuterlerin yaygınlaşması ile bir skuter satın aldı. Göğebakan, daha önce yaya olarak gezdiği mahalleyi skuterle dolaşmaya başladı. Son günlerde kapı kapı dolaşarak mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen muhtar, ‘makam aracım’ diye tabir ettiği skuteri ile vatandaşların ayağına gidiyor. Ziyaretlerinin yanı sıra tüm ulaşımı skuter ile gerçekleştiren muhtar, kaymakamlıktan belediyeye, düğünlerden taziyeye kadar her yere bu araçla gidiyor.

Vatandaşların gördüklerinde şaşırdıklarını belirten Muhtar Ali Göğebakan, özellikle çocukların ciddi sempati duyduğunu skuterin ise, kendi işini çok kolaylaştırdığını söyledi.

Muhtar, makam aracım dediği skuterle kapı kapı dolaşıp sorunları dinliyor

Göğebakan,”Mahallemize hizmet getirmek ve vatandaşlarımızın sorunlarını ilk ağızdan dinleyerek çözmek gerekiyor. Önceden yaya olarak dolaşırdım. Boş zamanlarımda mahalle sakinlerini ziyaret ediyorum. Skuter çıkınca ben de kendime aldım ve kullanmaya başladım. Resmi dairelere, düğün ve taziyelere bununla gidiyorum. Adeta benim makam aracım oldu. Elektrikli skuter bu anlamda işimi kolaylaştırıyor. Araçla girilmeyen sokaklara skuter ile daha pratik şekilde girebiliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz