Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesi törenle açıldı

0
370

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” kampanyası çerçevesinde Hayırsever Topçuoğlu ailesi tarafından yaptırılan Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı.
Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Vali Davut Gül’ün yanı sıra eşi Gülden Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Kılıçparlar, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat Topçuoğlu, Hayırsever Ali Topçuoğlu, Eşi Mücevher Topçuoğlu, Protokol Üyeleri, Oda Başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
32 derslikli Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesinin açılış töreninde konuşan Vali Gül Gaziantep’in en büyük gücü yetişmiş insan ve beşeri sermaye olduğuna dikkat çekti.
Vali Gül: “Hayırsever ailemiz hayır hasenat konusunda, şehirle ilgili her konuda hassasiyetleri çok yüksek. Şehrimizle alakalı ne zaman bir proje ya da kampanya olsa desteklerini hiç esirgemeyen hayırseverlerimizden biridir. Bu okulda da inanıyorum ki kendi evlatları gibi pırıl pırıl evlatlar yetişir. Bu vesileyle okulumuzun açılışında bizleri yalnız bırakmayan her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Mavikent Mahallesinin kendileri döneminde kurulan bir mahalle olduğuna dikkat çeken Şahinbey belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Mavikent mahallesinin benim için çok farklı bir yeri var. Burada taş üzerine taş yoktu. Bizim kurduğumuz bir mahalle ve burada sahada gördüğünüz üzere 5 binin üzerinde sosyal konut yaparak vatandaşlarımızı buraya taşıdık. Şu anda mahallemizde pazar yerleri, sosyal tesisler, çarşılar, camiler ve parklarıyla gerçekten tam yaşanabilir bir şehirde bir mahallede olması için gereken her şey oldu. Burada okul ihtiyacı olunca belediye olarak tahsisini yapmıştık. Çok şükür güzel bir okul oldu. Karşısında da camimiz 1 ay içerisinde faaliyete geçecek. Bir de 40 metrekare parkımız var. Planlamasıyla, yaşam alanlarıyla muhteşem oldu. Topçuoğlu ailesine ve mücevher hanıma çok teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” sözlerini kaydetti.
Annesi Mücevher Topçuoğlu’nun uzun yıllardan beri arzusunun kalıcı bir eser bırakmak olduğunu dile getiren Mustafa Topçuoğlu, “Gençlerin, çocuklarımızın ülkemize faydalı olacağı yetiştireceği mühendisler doktorlar bilim adamlarının yetişmesi için benim de bu çorbada bir tuzum olsun, benim de bu eğitime katkım olsun düşüncesiyle hep böyle bir hayali vardı. Çok şükür bu hayali gerçekleştirdik. Hem de kendisinin sağlığında bizlere kısmet oldu. İnşallah bundan sonraki dönemde de bu şehirde kazanıyorsak bu şehirde yaşıyorsak hem bu şehrin daha iyi geleceği için hem de ülkemizin geleceği için eğitim en önemli unsur. Bizler de imkanlar ölçüsünde her zaman eğitim konusundaki yatırımlarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Hayırsever Mücevher Topçuoğlu ve Hayırsever Ali Topçuoğlu açılışı yapılan okulun öğrencilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara ve ailesine teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından okunan dualarla 897 öğrencisi bulunan Mücevher Topçuoğlu Anadolu Lisesinin açılışı yapıldı. Kurdele kesim töreninin ardından Hayırsever Topçuoğlu ailesi ve protokol mensupları sınıflarda öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz