İzmir’de yaşanan depremin ardından psikolojileri bozulan ve kendilerini yalnız hisseden İzmirli çocuklar için Pınar öğretmen tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan “Yanındayız Güzel İzmir” sosyal destek projesine destek bir anda çığ gibi büyüdü. Devam eden kampanyaya Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından destek mesajları yağıyor.

İzmir’de 6,6 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiye’yi yasa boğarken depremi yaşayan çocuklar için Pınar Öğretmenin başlattığı “YANINDAYIZ GÜZEL İZMİR” sosyal destek projesi büyük ses getirdi ve Türkiye’nin dört bir yanından öğretmen ve öğrenciler “İzmir Senin Yanındayız” mesajları içeren fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında yayınlayarak depremden etkilenen çocuklara mesajlar gönderdiler.
Pınar Öğretmen Destek İstedi Duygular Sel Oldu İzmir’e Aktı
İzmir’in Karabağlar İlçesi Çevdet Güçlüer İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Pınar Kaya Seçkin sosyal medya hesabından yayınladığı destek çağrısıyla adeta bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Türkiye genelinde bir çok ilden ve Gaziantep’ten de büyük destek gören çağrı sonrası öğrenciler ve öğretmenler İzmirli çocuklara sosyal medya hesapları üzerinden destek mesajları yayınlarken çektikleri videoları ve fotoğrafları da paylaşmayı ihlam etmedi.

İşte Pınar Öğretmenin O Duygusal Destek Çağrısı
Pınar öğretmen kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sayfamdaki tüm eğitim camiasındaki dostlarım, arkadaşlarım.. Farklı illerdeki öğretmenlerim… Müdürlerim, sizlerden küçük bir isteğim var…!!! Biliyorsunuz biz İzmir’deki depremden çok etkilendik… Psikolojimiz çok bozuldu… Sallanmaya devam ediyoruz… Korkuyoruz… Benim sınıfımdaki minik yavrularım… Veya İzmir’de tanıdığınız herhangi bir öğretmenin sınıfı için… Sınıfınızla veya okulunuzla birlikte bize bir selam… Bir şarkı… Yanımızda olduğunuzu hissettirecek küçücük bir video yollar mısınız??? Koronadan dolayı evlerimizden de çıkamıyoruz… Bize uzaklardan göndereceğiniz videolarla destek olur musunuz??? Yanımızda olduğunuzu hissettirir misiniz??? Eğer bu etkinliğe katılmak isterseniz… Yollayacağınız videoyu paylaşırken… Beni ya da İzmir’de tanıdığınız öğretmenleri ya da ailelileri etiketler misiniz??? Şimdiden destek olacak… Duyarlı tüm dostlara teşekkürler” dedi. Mesajın yayınlanmasının hemen ardından Gaziantep başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından öğretmen ve öğrenciler İzmirli çocukların yanlarında olduklarını hissettiren mesajlarını bir anda paylaşmaya başladı. Yapılan paylaşımlarda “Geçmiş Olsun İzmir” “İzmir Seni Seviyoruz” “İzmirli arkadaşlar biz buradayız ve size selam yolluyoruz” gibi mesajların yanı sıra çeşitli çocuk şarkılarını solo ve koro halinde seslendiren çocuklar videolarıyla İzmirli çocuklara destek vermeyi sürdürüyor.
Anadolu İzmir’in Acısını, Yasını Hüznünü Yüreğinde Hissetti
Pınar öğretmenin sosyal medyada bir anda oluşturduğu destek çağrısına yanıt veren bir öğretmen ise “Yürekten yüreğe kurulan bu sevgi köprüsünü hiçbir deprem yıkamaz” yanıtıyla öğrencilerinin videolarını paylaştı. Kampanyaya destek vermek isteyen öğretmen ve öğrencilerin İzmirli çocuklara ve depremzedelere yönelik duygularını sosyal medya hesaplarından paylaşmaları bekleniyor. Meslek yaşamında iz bırakan öğretmenler arasında yer alan Pınar Kaya Seçkin daha önceki dönemlerde Gaziantep’te Kurtuluş İlkokulunda görev yapmış ve mesleki çalışmaları ve eğitimde ki yeni uygulamalarıyla çeşitli ödüller almıştı. Sosyal medya üzerinden sürdürülen destek mesajlarıyla moral bulan İzmirli çocuklar yalnız olmadıklarını bir kez daha hissediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here