Milletvekili Uzer’den, 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

0
48

Milletvekili Ahmet Uzer, büyük bir özveri ile insan sağlığına hizmet eden Türk hekimlerinin pandemi ile mücadele başta olmak üzere her alanda kendini kanıtladığını ifade etti.

Güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bir toplumla ulaşılabileceğini belirten Uzer, “Toplumsal hayattaki bütün bireyler açısından tıbbın ve sağlık camiasının önemi tartışılmazdır. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin gerçekleştirdikleri özverili çalışmalara her zaman minnet duyduk. Kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Gaziantep başta olmak üzere Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları artırarak, sağlık hizmetleri kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak temel hedeflerimizdendir. Sağlık alanında evrensel standartları yakalayan ülkemiz, bu alanda büyük reformlar gerçekleştirmiştir. Bilgi çağını yaşadığımız bu dönemde, tıpta yaşanan gelişmeleri yakından takip eden hastanelerimiz, üniversitelerimiz ve sağlık merkezlerimizin sayısı hızla artmaktadır. Sağlıkta geçmişe nazaran çağ atlayan Türkiye, uyguladığı politika ve geliştirilen modellerle Avrupa’ya hatta dünyaya bile örnek olmuştur” dedi.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde, kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı’nın daha anlamlı hale geldiğini belirten Uzer, şöyle devam etti; “100 yılda bir gördüğümüz ama iliklerimize kadar hissettiğimiz ve istisnasız tüm sağlık çalışanlarımızın, emeğini tüm içtenliği ile verdiği bir dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükranlarımızı belirtsek, onların bu emeklerinin karşılığı olamayız. 14 Mart hepinizin bildiği gibi bir tıbbiyelilerin işgale direnişinin yıldönümü ve Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. Aynen o dönem olduğu gibi günümüzde de başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanları, yine bir mücadeleye öncülük ediyorlar. O zaman düşmana karşı yapılan bu mücadele bugün de koronavirüs ile karşımıza çıkan pandemiye karşı veriliyor.

Ülkemiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde aldığı tedbirler ve özverili doktor kadrosuyla dünyanın imrendiği ve örnek gösterdiği bir çalışmaya imza attı. Elde edilen başarıda canını hiçe sayan doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle doktorlarımızın ve sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, doktorlarımıza, hemşirelerimize, ebelerimize ve tüm sağlık çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz