Mia Khalifa’nın attığı tweet, işgalci İsrail destekçilerini çıldırttı

Erotik içerikli filmlerde rol alarak tanınan Mia Khalifa mesleği bıraktığını açıklamıştı. Khalifa çeşitli sosyal medya platformlarından kazandığı paralarla geçimini sağlarken bir yandan da yardım etkinliklerinde gönüllü oluyor. İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösteren Mia Khalifa, 1943 yılından bir Fransız içkisini paylaşarak “Benim içkim senin ‘devlet’inden daha eski” diye yazdı. Yıldız ismin bu paylaşımı işgalci İsrail destekçilerinin hoşuna gitmedi.


Mia Khalifa, devlet kelimesini ‘tırnak’ içinde vererek imada bulundu. Ayrıca ‘apartheid’ diyerek İsrail’in devlet onayıyla ırka dayalı ayrımcılık yaptığı göndermesinde bulundu. İsrail, 1948 yılında kurulmuştu.


Lübnan asıllı olan Khalifa’nın bu paylaşımı büyük ses getirirken, tartışmalarla sosyal medya ikiye bölündü.

İsrail’i destekleyenler Khalifa’nın paylaştığı 1943 yılına ait Fransız içkisini gönderme yaparak o dönemde Fransa’nın Nazi işgalinde olduğunu belirterek Khalifa’yı “Nazi şarabı” içerek anti-semitizm yapmakla suçlandı.


Ancak bu iddiaların temeli hemen çürütüldü. 1943 yılında Fransa, Almanya işgali altındaydı ancak içki şişesine dikkatlice bakıldığında yazıların İngilizce olduğu ve Büyük Britanya’ya referans verildiği görülüyor. Buradan içkinin İngiliz pazarı için üretildiği anlaşılıyor.

Khalifa da Nazi içkisi iddialarını ve anti semitizm suçlamalarını reddetti.


Bir başka kullancı da Khalifa’ya destek çıkarak içki şişesinin üzerine içeceğin yapımında kullanılan üzümün hasat tarihinin yazıldığını belirterek şişelemenin ancak Ocak 1944’te yapılmış olabileceğini ve en az 18 ay boyunca da eskitilmesi gerektiğini belirterek bu süre eklendiğinde şarabın Fransa’nın Nazi işgalinden kurtulduktan sonra üretilmiş olabileceğini yazdı.


Buna göre üzerinde 1943 yazan bir şarap ancak 1945 yılında etiketlenebiliyor. Fransa, Nazi işgalinden 1944 yılının Ağustos ayında kurtulmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz