MHP’li Tiryaki: Halkımızın iradesine saygı duyulmalı

0
90

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karkamış Belediye Başkan adayı Bülent Tiryaki, son zamanlarda siyasette çok fazla karşılaşılmayan bir nezaket örneği göstererek, İYİ Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Polat’ın yarıştan çekilmesinden büyük üzüntü duyduğunu belitti.
MHP Karkamış Belediye Başkan adayı Bülent Tiryaki, İYİ Parti adayı Mehmet Polat’ın seçimlere sayılı günler kala çekilmesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, demokratik bir yarışta yaşanan bu gelişmeyi üzüntüyle karşıladığını ifade ederek, ”Demokratik süreçlerin adil ve şeffaf bir şekilde işlemesini temenni ediyorum” dedi.
Siyasette unutulmaya yüz tutan ve son zamanlarda eşine az rastlanır bir şekilde İY Parti adayının çekilmesiyle ilgili duyduğu üzüntüyü dile getiren Tiryaki, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Bugün itibariyle Karkamış Belediye Başkan adayı olarak yarışa katılan Sayın Mehmet Polat’ın adaylık yarışından çekildiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Demokratik bir yarışta yaşanan bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyorum.
Demokratik süreçlerin adil ve şeffaf bir şekilde işlemesini temenni ediyorum.
Bu süreçte, Karkamış’ın geleceği ve halkımızın çıkarları her zaman en önemli önceliğimiz olacaktır. Hangi sebeplerle olursa olsun, istifaya neden olan zihniyeti ve arkasındaki şer odaklarını kınıyor, halkımızın iradesine her zaman saygı duyulması gerektiğini vurguluyorum.
Karkamış’ın daha yaşanabilir ve daha güçlü bir geleceği için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Demokratik süreçlerde halkımızın katılımı ve desteği önemlidir.
Hep birlikte, daha güçlü bir Karkamış için el ele, gönül gönüle çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz