Mesleki ve teknik liselere kayıt olan öğrencilere 4’er bin lira maddi destek

0
46

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran yaklaşık 10 bin öğrencinin velisine, çocukların kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Şehitkamil Belediyesi tarafından 4’er bin lira destek sağlandı.
Önceki günlerde imzalanan protokol kapsamında 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde Şehitkamil’de bulunan mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran 9. sınıf öğrencilerine yönelik verilecek nakdi kırtasiye desteğiyle ilgili Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) program düzenlendi.
Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, törende, eğitime destek veren herkese teşekkür etti. Meslek lisesinin “memleket meselesi” olduğunu belirten Kaymakam Ömer Kalaylı, “Bu anlayışla memleket ve ülkemizde meslek liselerinin sayısını ve kalitesini artırmaya çalışıyoruz. Meslek liseleri önemli. Beşeri sermayemizi en iyi şekilde donanımlı hale getirmeye çalışıyoruz. Öğrencilere bir meslek kazandırmak istiyoruz. Çalışmalarımızı bu konuda velilerimizin desteğiyle devam ettiriyoruz” dedi.
İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Necip Kafadar ise mesleki eğitimin değerinin her geçen gün arttığını söyledi.

BAŞKAN FADILOĞLU: BİZİM DERDİMİZ, MİLLETİMİZE HİZMET EDEBİLMEK
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran 9’uncu sınıf öğrencilerine destek olmak istediklerini dile getirerek, “Şehitkamil Belediyesi olarak 2009’dan bu yana tüm ekip arkadaşlarımla birlikte hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Okul öncesi dönemde başlattığımız eğitimin her noktasında hizmet veriyoruz. Eğitimin en alt yaş kademesinden başlayıp 70 yaşındaki teyzelerimize kadar herkese eğitim imkanı sunuyoruz. Meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere bu desteğimizi iki parçaya böldük. Listeler belirlendi. Bankayla yaptığımız görüşmeler üzerine banka kartı üzerinden maddi destek vereceğiz. Bizim derdimiz millete hizmet etmek” diye konuştu.
Başkan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi tarafından mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören tüm öğrencilerin; eğitim, bilim, sosyal, kültürel ve sportif organizasyonlara katılım oranının artmasına yönelik çalışmalar da gerçekleştireceklerini kaydetti.
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, EĞİTİME BÜYÜK DESTEK VERİYOR
Programda konuşan Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, şunları söyledi:
“Şehitkamil Belediyemiz ile Sayın Başkanımızın göreve başladığı ilk günden itibaren kurumlar arası iş birliğine dayalı çok önemli protokoller imzaladık ve bu protokollerin tamamını gerçekleştirdik. Okul öncesi eğitim konusunda hem fiziki mekan hem de kırtasiye malzemesi konusunda Şehitkamil Belediyemizden her türlü desteği aldık. Toplam 72 dersliği bize tahsis ettiler. Şu an 2 binin üzerinde öğrencimiz belediyemizin bize tahsis ettiği binalarda eğitim görüyor. Ortaokullara ve liselere yönelik bilgi yarışmaları, deneme sınavları, münazara yarışmaları düzenledik. Bir veli olarak aklınıza gelen her ne varsa Şehitkamil Belediyemiz ile bunu gerçekleştirmeye çalıştık, çalışıyoruz. Değerli Başkanımız, eğitim konusunda bizden hiçbir zaman desteğini esirgemedi. Türkiye’ye örnek olacak projelere imza attık. Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz adına Başkanımıza şükran borçluyuz. Allah razı olsun. İyi ki varsınız. Bizler, iyi ki Şehitkamil’deyiz.”
Konuşmaların ardından mesleki ve teknik liselere kayıt yaptıran öğrencilerin velilerine banka kartları verildi.
Törene ; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcıları Ceyda Gürsel, Serkan Özatıcı, Fatih Ermeydan, Mehmet Ali Korkmaz, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Necip Kafadar, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz