Meriç: Tarlaları bataklığa çeviren bozuk yollar derhal yapılmalı

0
83

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Melih Meriç, Araban ilçesinde üreticileri ve vatandaşları mağdur eden ve yapılmayan yolları Meclis konuşmasıyla gündeme taşıdı.
Araban ilçesinde “Mafara Bölgesi” olarak bilinen tarım bölgesindeki yolların bataklığa dönüştüğünü ifade eden Meriç, “Araban, Aşağıyufkalı, Araban-Fakılı, Araban-Aşağıkaravaiz arasında bulunan tarım arazilerinin yolları, çiftçilerin taleplerine rağmen bir türlü yapılmamıştır. İlgili kurumlar yıllardır vatandaşlarımızı geçici sözlerle oyalamakta, inşa edilemeyen yolların hali büyük mağduriyet yaratmaktadır. Yollar yapılmadığı için ekim zamanı yollar bataklığa dönüşmekte, çiftçilerimiz zor durumda kalmaktadır. Hatta hasat zamanı olası bir yangın durumunda itfaiye araçları, yolu olmayan tarım alanlarına çok zor şartlarda ulaşabilmektedir.” dedi.
Ekim ve hasat zamanlarında büyük sorunlara yol açan bozuk yolların bir an önce yapılması gerektiğini söyleyen Melih Meriç, “Gaziantepli hemşehrilerimizin üretim kabiliyetini kısıtlayan, tarlalarımızı bataklıklara dönüştüren, arazilere acil durumlarda bile zorlukla ulaşılmasına sebep olan sorun derhal giderilmelidir. Üretimin, emeğin ve bereketin şehri Gaziantep’e yakışmayan bu tablo ortadan kaldırılmalıdır.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz