Memur-Sen’den Fatma Şahin’e tam destek

0
76

Gazantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 31 Mart yerel seçimleri öncesi kamu çalışanları ile iftar sofrasında bir araya geldi. Katılımcılardan büyük destek gören Fatma Şahin, memurların ev sahibi olması için Memur-Sen’in kooperatif kurması halinde arsasını kendisinin vereceğini söyledi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi’ne gece gündüz çalışarak devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı 11 hizmet kolunda yer alan sendikalara üye olan kamu çalışanları ile iftarda bir araya geldi. Şato Memur-Sen Gaziantep Teşkilat Buluşması’na Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Grup Başkan vekili Abdülhamit Gül, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gök, Memur-Sen Gaziantep İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen Şube Başkanı Müslüm Göral, Sağlık-Sen Gaziantep İl Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ile birlikte sendikalara üye yüzlerce memur katıldı.
Kamu çalışanları tarafından adeta sevgi seliyle karşılanan Fatma Şahin, gördüğü destekten dolayı büyük mutluluk yaşarken, iftar programı süresince katılımcılarla uzun süre sohbet etti. Programda ilk söz alan Memur-Sen İl Temsilcisi Müslüm Göral, ülkemizin bir seçim arifesinde olduğunu ve bu süreçte memurlar olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek “Görevi süresince hep yanımızda olan sayın bakanımız Fatma Şahin’i en yüksen oy oranı ile seçelim, gerekli desteği verelim, Türkiye birincisi yapalım inşallah.” dedi.
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gök de Fatma Şahin’e olan desteklerini tekrarlayarak Memur-Sen olarak toplu sözleşme ile 1007 kazanım elde ettiklerini ve mevcut sorunların çözümü için de çalışmaya kararlılıkla devam edileceğini belirterek “ Kamu çalışanları ile ilgili pek çok konunun kazanıma dönüştürülmesinde mücadelemiz girişimlerimiz katkılarımız vardır. Daha bir çok konuda da çözüm bekleyen isteklerimiz var. 3600 ek göstergenin, birinci derecedeki tüm memurları kapsamalıdır. Yardımcı Hizmetler Sınıfının Genel Hizmetler Sınıfına geçirilmesi, memur görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağın yeniden kurulmalı, asgari ücretin altında emekli maaşı olmamalıdır. Kamu personel sistemi yetki ve sorumluluk boyutuyla elden geçirilmeli, çalışma barışını güçlendirecek şekilde yeniden yapılandırılmalıdır.4688 sayılı yasa ülkedeki sendikal mevzuat dikkate alınarak ihtiyaca cevap verek şekilde yeniden düzenlenmelidir.” şeklinde konuştu.
Memur-Sen’in Türkiye’deki demokrasinin gelişimine öncülük ettiğini, statükonun ortadan kalkması için mücadele etmiş en büyük sivil toplum örgütü olduğunu dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili ve eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yaptığı konuşmasında Türkiye’de bürokratik oligarşinin ortadan kaldırılması için büyük mücadeleler verildiğini belirterek ‘’Bu konuda Memur-Sen daima yanımızda olmuştur. Çok olumlu duruş sergilemiştir. Her zaman demokrasi, milli irade ve milletin yanında yer almıştır. Bizler de kamu çalışanlarının özlük hakları ile ilgili tüm talepleri dikkate aldık. Tüm kamu çalışanlarımızın yanında olduk. Bundan sonra da devam edeceğiz. Kamu çalışanlarımız ve tüm vatandaşlarımız için yapacağımız işler var” ifadelerini kullandı.
SAĞLIKÇILARDAN FATMA ŞAHİN’E PANKARTLI DESTEK
Tüm kamu çalışanlarından büyük destek gören Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sağlık Sen üyelerince girişte meşalelerle karşılandı. Sağlıkçılar açtıkları ‘’Sağlık Çalışanını Yalnız Bırakmayanı Biz de Yalnız Bırakmayız”, “Sağlık Çalışanları Olarak diyoruz ki Fatma Bakanımız Neredeyse Biz Oradayız’’ gibi ifadelerin yer aldığı pankartlarla da program boyunca Fatma Şahin’e desteklerini sürdürdü.

“MEMUR-SEN SENDİKADAN İLERİ DURUŞ SERGİLEDİ’’
Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye’nin daha da ileriye gitmesinde Memur-Sen’in bir sendikanın daha da ilerisinde duruş sergilediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: “Cumhurbaşkanımız 1994’te attığı tohumla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Fatih’in emaneti olan şehre huzur getirdi. 2001 yılında ne korona vardı ne de afet yaşadık ama yüzde 10 küçüldük. Biz bu yıldan sonra bu işe sandık müşahitliği ile başladık. Bu memleket her 10 yılda bir yaşadığı darbelerle 30 yıl geriye gitti. Biz bu yola ne milletvekili ne bakan ve başkan yapın diye çıkmadık. Bu çorbada tuzumuz olsun dedik. Biz Memur-Sen örgütlenmesinin hah ve batıl mücadelesinde hakkın yanında olduğunu gördük. Yaşatan öldüren mücadelesinde yaşatanın, iyiler kötüler mücadelesinde iyilerin yanında olduğunu gördük. Bu bir duruştur. Her şeyi değiştiremeyiz ama işimizi doğru yapmalıyız.” dedi.
Ülkemizde e muhtıralar ve darbe ve darbe girişimleri yaşandığını hatırlatan Şahin, “Memur-Sen yaşadığımız 15 Temmuzlarda en önde demokrasi meydanlarındaydı. Bizim çocuklarımız darbe görmemesi için, bir daha başbakanlar asılmaması için 31 Mart’ta istikrarın devam etmesi lazım” diye konuştu.
FATMA ŞAHİN MEMURLARA KOOPERATİF ARSASI HİBE EDECEK
Kamu çalışanlarının bir an bile desteksiz ve tezahüratsız bırakmadığı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gördüğü destekten büyük mutluluk yaşarken memurlar için de ev arsası sözü verdi. Daha önde Gaziantep’te bazı meslek odalarının kurmuş olduğu konut kooperatifi için Büyükşehir Belediyesi olarak arsa hibe ettiğini belirten Fatma Şahin, “Gaziantep Esnaf Odaları Birliği yanımıza geldi, biz üyelerimize ev yaptırmak istiyoruz dediler. Kooperatifi kurdular yerini de ben verdim şu an temeli de atıldı. İnşallah ev sahibi olacaklar. Siz de Memur-Sen olarak kooperatif kurun arsasını ben vereyim. Memurlarımız da ev sahibi olsun. Buradan bunun sözünü vereyim” şeklinde kamu çalışanlarına yönelik müjde verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz