Medical Park Gaziantep’e SAS belgesi

0
458

Medical Park Gaziantep Hastanesi, ISQua tarafından akredite edilen, Türkiye’de özel hastaneler arasında Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) belgesini alan ikinci, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ise ilk ve tek hastanesi oldu. 
Medical Park Gaziantep Hastanesi’nin, 2 yıldır devam eden sağlık alanında dünyada kabul görmüş rehberler edinmek bu rehberleri uygulamak ve sonuçlarını takip etmek üzere yola çıktığı ulusal akreditasyon programı uygulama çalışmaları serüveni başarıyla sonuçlandı.
Türkiye Sağlık Bilimleri Başkanlığı’na (TUSEB) bağlı, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü (TÜSKA) nın verdiği , International Socienty for Quality in Health Care (ISQqua) tarafından akredite edilen Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) Belgesini uzun süren çalışmalarıyla 7 günlük bir denetim sonunda başarıyla almaya hak kazanan Medical Park Gaziantep Hastanesi, kurumsal kalitesini tescilleyerek uluslararası sağlık hizmeti veren hastanelerden biri oldu.
Hasta güvenliği problemi bütün dünyada sağlık hizmeti sunumundaki en temel problemlerden biri olarak gösterilmektedir, bu belge ile Medical Park Gaziantep Hastanesi teknik altyapı, tıbbi süreçleri, yönetim ve organizasyon gibi bütün ince ayrıntılar kontrol edilerek güvenli sağlık hizmeti sunumu anlayışını benimsettirerek, kurumsal hastane olma yolunda çalışmalarını planlı bir şekilde yapmasını sağlamaktadır.
Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Koordinatörü Hayrullah Kubba, şunları söyledi:
“Hastanemizde hasta memnuniyeti en temel ilkelerimizden biridir ve dolayısıyla hızlı, güvenli, kaliteli, sağlık hizmeti sunumu çalışmalarımızı Sağlıkta  Akreditasyon Standartları (SAS) Belgesi ile taçlandırılmış oluyoruz. Hasta ve çalışan odaklı kalitemizi güvence altına alacak güvenlik kültürünü destekleyecek şekilde hizmet alanları yaratmak en temel gayelerimizdendir. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de ulusal ve uluslararası rehberlerimiz eşliğinde çalışmalarımızı devam ettirecek ve başarılarımızı tescillemeye çalışacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz