Gaziantep’te Mehmet Erdemoğlu İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, lösemi hastalığına dikkati çekmek ve hastalara destek konusunda farkındalık oluşturmak için maske taktı.

Mehmet Erdemoğlu İlkokulu 3 ve 4’ncü sınıf öğrencileri ile öğretmenleri, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bir farkındalık projesi hazırladı.

Okul öğretmenlerinden Zehra İçici tarafından hazırlanan proje kapsamında öğrenciler ve öğretmenler, maske takarak, şarkılar seslendirdi ve ardından ellerindeki balonları havaya bıraktı. Öğrenciler ayrıca lösemili çocuklara destek içeren dövizler taşıdı.

Okul yetkilileri, lösemili çocukların ve ailelerinin yanında olduklarını göstermek için proje hazırladıklarını söyledi.

Okul yöneticileri, “Amacımız onların tedavilerine katkıda bulunmak. Bu hastalığın varlığını, bunun bir tedaviye ihtiyacı olduğunu ve LÖSEV’in de bu hastalıkla mücadele konusunda hasta yakınlarına yardım edip tedavilerini sağladığını biliyoruz. Hiçbir bireyin yarın hasta olmayacağının kimse garantisini veremez. Bu vesileyle öğrencilerimize maske dağıttık, onları içlerinde hissederek yardım ve destek duygularının artmasını sağlamak için böyle bir yönteme başvurduk” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here