Lojistik ve tedarik zinciri uzmanları HKÜde buluştu

0
67

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Lojistik Derneği (LODER), Panevezio Kolegija ve Manas Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği 21. Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi, “Sürdürülebilir ve Yenilikçi Afet Lojistiği ve Tedarik Zinciri” temasıyla HKÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çok disiplinli içeriği ve zengin konu başlıklarıyla araştırmacılara önemli bir platform sunan kongre, lojistik ve tedarik zinciri alanındaki akademisyenleri, profesyonelleri ve yöneticileri bir araya getirdi.
Uluslararası 21. Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nin açılış konuşmalarını; Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Lojistik Derneği (LODER) Başkanı ve Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan Feyzioğlu ile Kongre Eş Başkanı ve HKÜ Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Akben yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Almanya FOM Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Thomas Hanke, kongre ana temasındaki sunumunu gerçekleştirdi.
Yaptığı açılış konuşmasında; kongrenin ana teması olarak seçilen sürdürülebilir/yenilikçi afet lojistiği ve tedarik zinciri konularının, pandemi süreci ve sonrasında ülkemizde son olarak yaşanan depremlerin ardından daha da önem kazandığını belirten Rektör Prof. Dr. Dereli: “6 Şubat depremleri, hazırlıklı ve güçlü bir lojistik ve tedarik zinciri yönetiminin ne kadar önemli ve hayati olduğunu bir kez daha hepimize hatırlatmıştır. Lojistik ve tedarik zinciri alanında üretilecek ve kullanılacak sürdürülebilir ve yenilikçi yaklaşımların, afet durumlarında hızlı yanıt verebilmek ve topluma kesintisiz hizmet verebilmek için ‘olmazsa olmaz’ olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiştir. Bu kongre, bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra, geleceğin lojistik ve tedarik zinciri profesyonellerini doğru yönlendirmek için de etkin bir platform sunmaktadır” diyerek kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
19-20 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen 21. Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nde; acil durumlar ve kriz lojistiği, akıllı ve dayanıklı şehir lojistiği, e-ticaret ve çok kanallı lojistik, hizmet tedarik zincirleri, inovasyon ve teknoloji yönetimi risk yönetimi, insani yardım lojistiği, lojistik 4.0, lojistik ve tedarik zincirlerinde sosyal sorumluluk, lojistik ve tedarik zincirlerinde sürdürülebilirlik, lojistikte büyük veri analitiği, lojistikte otonom araçlar, lojistikte yenilikçi ve akıllı teknolojiler, nakliye ve depo yönetimi, perakende lojistik ve tedarik zincirleri, sağlık lojistiği, taşımacılık hukuku, yeşil lojistik ve tedarik zinciri yönetimi vb. gibi konularda 70 bildiri sunuldu. Kongrenin detaylarına https://lmscm2023.hku.edu.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz