LGBT tweeti ortalığı karıştırdı… Aleyna’nın konserine iptal kararı geldi

0
350

2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Aleyna Tilki’nin Osmancık’ta vereceği konser belediye tarafından sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Çorum’un MHP’li Osmancık Belediyesi Aleyna Tilki’nin konserini iptal etti. Aleyna Tilki’nin konseri 24 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecekti. Osmancık Belediyesi Aleyna Tilki’nin konserini sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek iptal etti.
2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Aleyna Tilki’nin Osmancık’ta vereceği konser belediye tarafından sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Çorum’un Osmancık Belediyesi’nden kamuoyuna şu açıklama yapıldı:
“Belediyemizce Osmancık Pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.
Festival kapsamında “Halk Konseri” ve “Gençlik Konseri” olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle Gençlik Konserine şarkıcı “Aleyna Tilki” davet edilmiştir.
İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır.
24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser bugün itibariyle iptal edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ALEYNA TİLKİ NE DEMİŞTİ
Aleyna Tilki Twitter hesabından, “LGBTİ+ karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç” paylaşımında bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz