“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesine Gaziantep’ten tam destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Gaziantep’te de birçok kütüphanenin oluşturulması planlamaya alındı. Proje, mevcut kütüphanelerin iyileştirilmesini ve hiç kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kazandırılmasını amaçlıyor.


GAZİANTEP’TE 305 OKULA KÜTÜPHANE KAZANDIRILACAK
Gaziantep genelinde 305 okula kütüphane kazandırılması için gerekli çalışmalar başlatılarak, çok kısa sürede 109 okulun kütüphaneleri tamamlandı ve kullanıma sunuldu. Proje kapsamında 196 okulun kütüphanelerinin hazırlık çalışmalarında da sona gelindi. Planlamaya alınan kütüphaneler Gaziantep’teki meslek liselerinin atölyelerinde tasarlanıp hazırlanıyor.

TEPE: “KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Proje kapsamında yapılan çalışmaları değerlendiren Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe, “Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde Bakanlığımızın başlattığı bu anlamlı çalışmaya Gaziantep’te de ivme kazandırılmıştır. Planlamaya aldığımız kütüphaneleri çok kısa sürede tamamlayarak okullarımıza teslim ediyor ve çocuklarımızın kullanımına sunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada 109 okulumuzun kütüphaneleri kullanıma hazır hale getirilmiştir. Önümüzdeki hafta planladığımız sayıya ulaşacağız. Aynı zamanda kütüphanelerin hızlı bir şekilde kitap donatımı için de kurumsal iş birliklerimiz bulunuyor. Bu doğrultuda; projenin fikir sahibi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ve Bakanımız Sayın Mahmut Özer başta olmak üzere Valimiz Sayın Davut Gül’e ve üstün gayret gösteren tüm okul yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz